غاز به کار سینما آزادی به عنوان بیست و چهارمین سینمای استان خبرتبریز : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، با اشاره به آغاز به کار سینما آزادی به عنوان بیست و چهارمین سینمای استان،‌ گفت: در حال حاضر ٢٤ سالن سینمایی با ۸ هزار و ۱۱۷ صندلی در شهرستان‌های استان وجود دارد. به گزارش […]

غاز به کار سینما آزادی به عنوان بیست و چهارمین سینمای استان

خبرتبریز : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، با اشاره به آغاز به کار سینما آزادی به عنوان بیست و چهارمین سینمای استان،‌ گفت: در حال حاضر ٢٤ سالن سینمایی با ۸ هزار و ۱۱۷ صندلی در شهرستان‌های استان وجود دارد.

فروش 3.2 میلیارد تومانی سینماهای آذربایجان‌شرقی/آغاز به کار سینما آزادی به عنوان بیست و چهارمین سینمای استان

به گزارش خبرتبریز، “محمد محمدپور” در آیین افتتاح سینما آزادی و بزرگداشت جواد درخشان در تبریز اظهار داشت: با توجه به رونق سینماهای استان، در حال حاضر تولید فیلم و اکران آن هم برای مخاطب و هم برای سرمایه‌گذار توجیه فرهنگی و اقتصادی دارد.

وی افزود: مخاطب سینما از کار با کیفیت و سالن سینمای استاندارد استقبال می‌کند و فروش سه میلیارد و ٢٠٠ میلیونی سینماهای استان در سال ٩٧ دلیلی بر این مدعاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، تصریح کرد: در سال گذشته ٥٧٦ هزار نفر در سینماهای استان تماشاگر فیلم‌های اکران شده بودند.

وی گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر بخش خصوصی حضور قابل توجهی برای احداث و تجهیز سینماها داشته و سال ٩٨ نیز سال خبرهای خوب برای تولید فیلم و همچنین رونق سینماهای استان خواهد بود.

 محمدپور، با اشاره به آغاز به کار سینما آزادی به عنوان بیست و چهارمین سینمای استان،‌خاطرنشان کرد: در حال حاضر ٢٤ سالن سینمایی با ٨١١٧ صندلی در شهرستان های تبریز، ملکان، مراغه ، بناب، عجب شیر، میانه، مرند، شبستر و اهر وجود دارد و در شهرستان های اسکو، هشترود، چاراویماق و جلفا هم سینمای سیار راه اندازی شده است.

وی از راه‌اندازی چندین سینمای ثابت و سیار در سطح استان در سال جاری خبر داد.

محمدپور،‌ در ادامه با اشاره به اهمیت حوزه‌ی فرهنگ و هنر در ایجاد ارزش افزوده و آورده اقتصادی برای جامعه گفت: حوزه‌ی فرهنگ و هنر،‌حوز‌ه‌ای ثروت‌خیز است و می‌بایست با تکیه بر این اصل، در راستای گسترش فعالیتهای فرهنگی و هنری گام‌ها موثری برداشته شود.

وی، به تشکیل انجمن‌های مختلف با محوریت فیلم و سینما در سطح استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در سالهای‌ اخیر با تشکیل این انجمن‌ها و اهتمام اهالی سینما جشنواره‌های متعددی در حوزه‌ی فیلم برگزار شده و فضای مناسب رقابتی و تولید اثر در استان در حوز‌ه‌ی فیلم ایجاد شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: فرّ و شکوه و کرامت کشور با هنر و فرهنگ است و هنرمندان و اصحاب فرهنگ به عنوان آفرینندگان این فرّ و شکوه می‌بایست تکریم شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ جواد درخشان را هنرمندی پیشکسوت و مردمی عنوان کرد و گفت: تکریم و بزرگداشت هنرمندان و اصحاب فرهنگ از رویکردهای مهم اداره کل است و تلاش خواهیم کرد این روند تقویت شده و استمرار یابد.

گفتنی است سینما آزادی در دهه ٤٠ در تبریز تاسیس شد. و بعد از چند سال تعطیلی، فعالیت خود را دوباره از سر گرفته و از معیارهای روز سینمای کشور برخوردار است که می توان به دستگاه پخش با سیستم لیزری، صدای مطلوب، سالن زیبا با شیب مناسب و مبلمان تازه و راحت و سالن انتظاری که مزین به عکس های مشاهیر آذربایجان است، اشاره کرد.