به گزارش خبر تبریز به نقل از "ورزش سه"، پایان روند بدون شکستِ سپاهانِ ژنرال در هفته نوزدهم در حالی اتفاق افتاد که لیکنز در 5 هفته ای که روی نیمکت تراکتور می نشیند توانسته با 3 برد و 2 مساوی 11 امتیاز به دست بیاورد و فاصله اش با صدر را به 4 امتیاز برساند.

لیکنز؛ برنده نبرد شکست ناپذیران

آنالیز : تراکتور با دیگ روغن داغ در خانه

پایان روند بدون شکستِ سپاهانِ ژنرال در هفته نوزدهم در حالی اتفاق افتاد که لیکنز در ۵ هفته ای که روی نیمکت تراکتور می نشیند توانسته با ۳ برد و ۲ مساوی ۱۱ امتیاز به دست بیاورد.

به گزارش خبر تبریز به نقل از “ورزش سه”، پایان روند بدون شکستِ سپاهانِ ژنرال در هفته نوزدهم در حالی اتفاق افتاد که لیکنز در ۵ هفته ای که روی نیمکت تراکتور می نشیند توانسته با ۳ برد و ۲ مساوی ۱۱ امتیاز به دست بیاورد و فاصله اش با صدر را به ۴ امتیاز برساند.

دو نیمه متفاوت

هر دو تیم بازی را با آرایش ۱-۳-۲-۴ شروع کردند. سپاهان بازی را با گرایش دفاعی اغاز کرد و با فشردگی در زمین خودی چشم به ضدحملات داشت. در نیمه اول تراکتور با پاس های پرتعداد مالکیت ۶۰ درصدی را ثبت کرد اما در خلق موقعیت گل هیچ کدام از دو تیم موفق نبودند و تنها استفاده از ضربات ایستگاهی می توانست گره بازی را باز کند و مهدی‌پور با یک ضربه زیبا تراکتور را پیش انداخت. همانطور که در بازی های بزرگِ سپاهان در این فصل دیده بودیم قلعه نویی اولین تعویض‌اش را بین دو نیمه انجام داد و ارایش تیم‌اش را از ۱-۳-۲-۴ به ۱-۴-۱-۴ تغییر داد. با ورود مهدی‌زاده به جای بحیرایی، مهرداد محمدی از دفاع چپ به خط سوم رفت و مهدی زاده در دفاع چپ بازی کرد تا قدرت هجومی سپاهان بیشتر شود. سپاهان در نیمه دوم توانست با افزایش مالکیت توپ و سانترهای پرتعداد ۴ شانس گل بسازد که البته در گلزنی ناکام ماند. مالکیت توپ در پایان بازی به طور مساوی بین دو تیم تقسیم شده بود.

۰ شوت در چارچوب، آمار عجیب تیم صدرنشین

سپاهان در این بازی ۱۳ شوت به سمت دروازه تراکتور زد که هیچ کدام در چارچوب نبود. امار ۲۳ سانتر سپاهانی ها به خوبی نشان میدهد ایده اصلی این تیم در فاز هجومی سانتر از جناحین و استقاده از قدرت سرزنی بازیکنان هجومی اش بود. قلعه نویی بر اساس همین ایده در نیم فصل قربانی را خرید. رسانه ها پیش بینی می کردند قربانی یک ذخیره مهم برای کی‌روش و تیم قلعه نویی باشد اما در این هفته ها او به عنوان بازیکن ثابت و در نقش وینگر برای زردپوشان به زمین میرود و دو ماموریت مهم دارد. اول بردن نبردهای هوایی که نقش اساسی در طراحی حملات و انتقال بازی سپاهان در فاز هجومی دارد و دوم اینکه به عنوان مهاجم دوم وارد محوطه جریمه شود تا ضربه آخر را بزند. کیروش برنده ۷ نبرد هوایی بود و در ۶ نبرد هوایی هم بازنده و علی قربانی هم با ۵ نبرد هوایی برنده و ۸ نبرد بازنده نقش فعالی در سپاهان داشت. اما مساله اصلی در ناکامی سپاهان استفاده نکردن بازیکنان سپاهان از توپ های دوم حاصل از این نبردها بود. در مقابل طیبی هم در ۱۵ نبرد هوایی شرکت کرد و ۸ تای آن را برد.

تراکتور؛ اسکواد استاندارد

ابتدای فصل تراکتور را با ستاره های گران قیمت‌اش می شناختند اما امروز تراکتور نشان داد یک ترکیب متعادل و متناسب از مهره های متنوع دارد و بازیکنان یونیت دفاعی ۴+۲ این تیم امادگی فداکاری برای یکدیگر را دارند. حاج‌صفی ستاره نامدار تراکتور یکی از پرکارترین روزهایش در فاز دفاعی را گذراند و با ۵ تکل موفق، ۵ قطع توپ و ۱ دفع توپ نقش پررنگی در بسته نگه داشتن دروازه پرشورهای تبریزی داشت.

پیش از بازی پیش بینی میشد هافبک‌های تراکتور در غیاب دژاگه کار سختی برای کنترل میانه میدان داشته باشند اما مهدی‌پور و ایمانی بار دیگر ثابت کردند یکی از بهترین زوج‌های میانی لیگ هستند. ایمانی با ۴۲ پاس و دقت ۹۰ درصدی و مهدی‌پور با ۴۵ پاس و دقت ۸۷ درصد، موفق ترین بازیکنان میانه زمین بودند و توانستند در یک بازی پر از درگیری های تن به تن دقیق ترین بازیکنان زمین باشند. مهدی پور با ۴ تکل موفق و ۱ قطع توپ و گل زیبایش ستاره اول میدان بود.

امید در تبریز؛ ۱۰۰ درصد امتیازات خانگی با لیکنز

حالا تراکتور تمام فاکتورها را برای مدعی قهرمانی بودن دارد. سرخپوشان تبریز تیم صدرنشین و بدون شکست لیگ را شکست داده اند و فاصله تیم های بالای جدول به حداقل رسیده است. ۵ هفته بدون شکست و ۳ برد پیاپی در زمین خودی و فاصله ۴ امتیازی تا صدر هواداران این تیم را از همیشه امیدوارتر کرده است.

در حاشیه

* اشکان دژاگه از تراکتورسازی و سعید آقایی از سپاهان، دو بازیکن محروم این دیدار هستند.

* تماشاگران تراکتورسازی برخلاف فصول قبل، این بار امیر قلعه‌نویی را در زمان ورود به ورزشگاه یادگار امام تشویق نکردند.
* مهدی کیانی و محمد ایران‌پوریان، کاپیتان‌های سابق تراکتورسازی و کنونی سپاهان، قبل از شروع مسابقه به سمت نیمکت تیم تبریزی رفتند.
* تعداد کمی از تماشاگران سپاهان در استادیوم یادگار امام تبریز حضور دارند.
* هواداران تراکتورسازی به گرمی از محمد ابراهیمی، مهاجم سابق این تیم و فعلی سپاهان استقبال کردند.
* ظرفیت ورزشگاه یادگار امام برخلاف دیدار اخیر خانگی تراکتورسازی مقابل استقلال، تکمیل نشده است.

* در دقیقه ۵۳ شهباززاده در میانه زمین روی سوگیتا خطا کرد که منجر به پاره شدن پیراهن او شد ولی این هافبک ژاپنی با همین لباس به بازی ادامه داد.
* پزشکیان، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در بین تماشاگران تراکتورسازی دیده می‌شود.

* در دقیقه ۶۹ مهدی کیانی بعد از خطای ساسان انصاری روی او، واکنش تندی به مهاجم تراکتورسازی داشت.