خبر تبریز : استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه فشار اقتصادی آخرین حربه دشمنان انقلاب در مواجهه با نظام اسلامی است، گفت: دشمنان به دنبال ناراضی کردن مردم از طریق فشار اقتصادی هستند؛ البته مردم ما هوشیارند و در مقاطع مختلف نشان داده‌اند که با اسلام و انقلاب مشکلی ندارند.

استاندار آذربایجان شرقی:دشمنان به دنبال ناراضی کردن مردم از طریق فشار اقتصادی هستند/کشاورزان به مصالح ملی توجه داشته‌اند

خبر تبریز : استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه فشار اقتصادی آخرین حربه دشمنان انقلاب در مواجهه با نظام اسلامی است، گفت: دشمنان به دنبال ناراضی کردن مردم از طریق فشار اقتصادی هستند؛ البته مردم ما هوشیارند و در مقاطع مختلف نشان داده‌اند که با اسلام و انقلاب مشکلی ندارند.

دشمنان به دنبال ناراضی کردن مردم از طریق فشار اقتصادی هستند/کشاورزان به مصالح ملی توجه داشته‌اند

به گزارش خبر تبریز، محمدرضا پورمحمدی در نشستی صمیمی با نمایندگان تشکل‌های بخش کشاورزی استان، با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات آنان، اظهار داشت: امروز با یک سری مشکلات واقعی از جمله ضعف برنامه‌ریزی و تامین منابع مواجهیم و از طرفی نیز برخی مشکلات داخلی و خارجی بر کشور تحمیل شده است.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط، عده‌ای به دنبال سودجویی و سوءاستفاده هستند، افزود: فعالان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی همواره مصالح ملی را بر منافع مادی ترجیح داده‌اند و در شرایط فعلی هم تلاش آنها بر حفظ چرخه تولید و تامین نیازهای اساسی مردم است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش قیمت برخی از محصولات غذایی، خاطرنشان کرد: نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها برای حفظ اعتماد عمومی ضروری است؛ در عین حال باید حقوق تولیدکنندگان هم حفظ شود.

وی با بیان اینکه فشار اقتصادی آخرین حربه دشمنان انقلاب در مواجهه با نظام اسلامی است، افزود: باید این واقعیت تلخ را بپذیریم که دشمنان به دنبال ناراضی کردن مردم از طریق فشار اقتصادی هستند؛ البته مردم ما هوشیارند و در مقاطع مختلف نشان داده‌اند که با اسلام و انقلاب مشکلی ندارند.

پورمحمدی اضافه کرد: مشکلاتی که در بخش‌های اجرا و نظارت وجود دارد با تدبیر قابل حل است و مسئولان باید قبل از وقوع مشکلات آنها را پیش‌بینی کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حمایت از تولید راهبرد اصلی دولت است، گفت: فعالان بخش کشاورزی باید با استفاده از روش‌های علمی و ارتباط تنگاتنگ با بخش صنعت، تولید در این بخش را ارتقا دهند.

وی همچنین بر تغییر الگوی کشت، افزایش بهره‌وری در مصرف آب، توجه به کشت فراسرزمینی، استفاده از فناوری‌های پیشرفته در تولید ماشین‌آلات بخش کشاورزی و ارتباط تشکل‌های کشاورزی با مراکز علمی و دانشگاهی تأکید کرد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی هم در این نشست اظهار داشت: مسائل و مشکلات بخش کشاورزی در جلسات مختلفی مثل کمیته ارتقای گندم، کارگروه آرد و نان و کارگروه تجاری‌سازی بخش کشاورزی بررسی و تلاش می‌شود برای حل مشکلات این بخش از پیشنهادهای فعالان کشاورزی استفاده شود.

طاهر روحی افزود: خوشبختانه در فصل خرید گندم، تعامل خوبی بین کشاورزان، تعاونی‌های روستایی و دستگاه‌های دولتی وجود داشت و در این زمینه از ظرفیت خود کشاورزان به خوبی استفاده شد.

نمایندگان تشکل‌های غیردولتی بخش کشاورزی از قبیل خانه کشاورز، بنیاد ملی گندم‌کاران و تعاونی‌های روستایی نیز در این نشست به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود در خصوص مسائل و مشکلات این بخش پرداختند.