خبرتبریز: باند رفت قطعه اول بزرگ راه خواجه –ورزقان به طول 13 کیلومتر و 540 متر با حضور مقامات استانی و شهرستان های ورزقان و هریس مورد بهره برداری گرفت.

با تأمین مالی شرکت ملّی صنایع مس ایران و مجتمع مس سونگون صورت گرفت؛
افتتاح باند رفت قطعه اول بزرگراه خواجه-ورزقان

خبرتبریز: باند رفت قطعه اول بزرگ راه خواجه –ورزقان به طول ۱۳ کیلومتر و ۵۴۰ متر با حضور مقامات استانی و شهرستان های ورزقان و هریس مورد بهره برداری گرفت.
به گزارش خبرتبریز؛ بزرگ راه خواجه – ورزقان به لحاظ موقعیت استراتژیک خود در منطقه و ادامه این مسیر تا نوردوز به عنوان کریدور بین المللی و راه دسترسی و اتصال استان به اوراسیا و کشورهای اروپایی حائز اهمیت بوده و شرکت ملّی صنایع مس ایران و مجتمع مس سونگون در راستای برنامه ریزی استراتژیک خود در جهت توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی منطقه، تکمیل این بزرگ راه را جزو اولویت های اصلی خود دانسته و با تأمین اعتبار مالی آن در به سرانجام رسیدن این پروژه، نقش کلیدی خود را در منطقه ایفا می نماید.

خبرتبریز:تبریز استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم هیچ طرحی را شروع نمی‌کند که مشمول مرور زمان شود، گفت: در سایه اهتمام و توجه ویژه دولت و بعد از سفر استانی رئیس جمهور طرح‌های نیمه‌تمام استان به ویژه در حوزه راه، به صورت جدی پیگیری و تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما، عابدین خرّم در آیین افتتاح باند رفت قطعه اول بزرگراه خواجه- ورزقان، گفت: این طرح ازجمله طرح‌های نیمه‌تمام استان بود که با پیگیری نمایندگان منطقه در مجلس و مسئولان دولتی و تامین منابع ملی از سوی شرکت ملی مس ایران و مجتمع مس سونگون پیشرفت خوبی داشته است.

وی افزود: البته به وضع موجود راضی نیستیم و تلاش می‌کنیم که ادامه این بزرگراه تا مرز نوردوز تکمیل شود که گام موثری در رهایی منطقه از بن‌بست و توسعه حمل‌ونقل و ترانزیت خواهد بود.

خرّم گفت: تلفات جاده‌ای استان بالاست و باید تلاش کنیم با احداث راه‌های جدید، سفر امن و مطمئن را برای مردم ممکن کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به همدلی و انسجام مردم منطقه، گفت: برخی از طرح‌هایی که از گذشته آغاز شده نواقصی دارند که باعث ناراحتی و نارضایتی مردم شده و باید تلاش کنیم تا این نواقص برطرف شود.

وی با اشاره به افتتاح پل تقاطع غیرهمسطح هریس، گفت: این پروژه امروز با بیش از چهار کیلومتر طول افتتاح شد و امیدواریم باعث تسهیل در رفت‌وآمد اهالی این شهرستان و مسافران شود.

خرّم با اعلام اینکه تعریض ۲۰ کیلومتر از جاده هریس و ساخت ۲ سد این شهرستان در سال آینده اولویت ما خواهد بود، افزود: تلاش می کنیم هر طرحی را که شروع می کنیم در بازه زمانی اعلام شده تکمیل شود.

طرح‌های نیمه تمام آذربایجان شرقی به صورت جدی پیگیری می‌شود

بهره‌برداری از طرح های راه‌سازی شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان

در نهمین روز از دهه فجر، طرح های راه‌سازی شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان با حضور استاندار آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید.

عابدین خرّم صبح امروز در سفر به منطقه ارسباران، باند رفت قطعه اول بزرگراه خواجه–ورزقان را به طول ۱۳.۵ کیلومتر افتتاح کرد.

برای بهره برداری از این پروژه، بیش از ۲ میلیون مترمکعب عملیات خاکبرداری، ۲۵۹ هزار مترمکعب خاکریزی، ۲۶ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۴۲ هزار تن آسفالت انجام شده است.

بزرگراه خواجه– ورزقان و ادامه آن تا مرز نوردوز به عنوان کریدور بین المللی و راه دسترسی و اتصال استان به اوراسیا و کشورهای اروپایی حائز اهمیت بوده و شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس سونگون با تأمین اعتبار مالی این پروژه نقش مهمی در به سرانجام رسیدن آن دارند.

امروز همچنین با حضور استاندار آذربایجان شرقی، تقاطع غیرهمسطح سه‌راهی هریس در محور تبریز- اهر و راه‌های جانبی آن جمعاً به طول ۴ کیلومتر به بهره‌برداری رسید.

افتتاح پروژه‌های راه‌سازی شهرستان اهر از جمله تقاطع غیرهمسطح ورودی شهر اهر با اعتبار ۳۵۰ میلیارد ریال، لکه‌گیری و آسفالت محورهای اهر- کلیبر، اهر- مشکین‌شهر و اهر- ورگهان و بهسازی ۴۰ کیلومتر از راه‌های روستایی از دیگر برنامه‌های سفر استاندار به این شهرستان بود.

بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال در سفر خرداد ماه رییس جمهور و هیات دولت به طرح‌های حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اختصاص یافت.
برای بهره برداری از باند رفت قطعه اول، عملیات خاکبرداری ۲٫۴۵۵٫۰۰۰ متر مکعبی، ۲۵۹ هزار مترمکعب خاک ریزی، ۲۶ هزار مترمکعب بتن ریزی، ۴۲ هزار تن آسفالت انجام پذیرفته است.
گفتنی است در این آیین عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی، دهقانی نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا، محرم زاده نماینده شهرستان اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راهداری و پایانه های آذربایجان شرقی، نعمتی فرماندار شهرستان ورزقان، جلیل وند فرماندار شهرستان هریس، عباس زاده مدیر مجتمع مس سونگون و جمعی از مسئولین راهنمایی و رانندگی استان حضور داشتند.
ا