مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از افتتاح 100 پروژه و طرح بهزیستی با اعتبار هزینه شده‌ی حدود چهار میلیارد تومان در دهه‌ی فجر خبر داد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی خبر داد:

افتتاح ۱۰۰ پروژه‌ی استانی بهزیستی در دهه فجر

 

خبرتبریز: مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از افتتاح ۱۰۰ پروژه و طرح بهزیستی با اعتبار هزینه شده‌ی حدود چهار میلیارد تومان در دهه‌ی فجر خبر داد.

به گزارش خبرتبریزبه نقل از ایسنا محسن ارشدزاده، ، با اشاره پروژه‌های قابل افتتاح بهزیستی در دهه فجر، گفت: افتتاح ساختمان جدید مرکز توانبخشی جسمی و حرکتی پویا، مهد کودک شهری، مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی خانه سلامت، مرکز روزانه آموزشی جسمی و حرکتی، مرکز اورژانس اجتماعی، بنیاد فرزانگان، افتتاح مرکز کودک و خانواده کم شنوا و ناشنوا، آوای اشتغال، مرکز اقامتی میان مدت بهارستان، پایگاه سلامت روان و… از جمله پروژه‌های قابل افتتاح بهزیستی در دهه فجر است.
وی از افتتاح ۸۲ مسکن برای معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان در دهه فجر خبر داد.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در خصوص دستاوردهای اداره کل بهزیستی استان طی ۴۰ سال انقلاب اسلامی، اظهار کرد:  بهزیستی در زمینه توانمندسازی گروه‌های هدف برای ۸۶ هزار نفر تسهیل گری اشتغال کرده و برای هشت هزار نفر مسکن تامین شده است.
ارشدزاده با اشاره به دستاوردهای اداره کل بهزیستی در زمینه توسعه مشارکت اجتماعی، بیان کرد: تاکنون برای یک هزار و ۵۰۴ مرکز غیردولتی، ۲۴۵ NGOو ۸ تشکل صنفی در استان مجوز صادر شده است.
وی یادآور شد: در زمینه‌ی توسعه سلامت اجتماعی، ۱۷ مرکز فوریت‌های اجتماعی و ۱۷ مرکز پایگاه خدمات اجتماعی در استان توسعه و تجهیز شدند و تاکنون برای ۲۴۰ هزار نفر در اورژانس اجتماعی خدمات مددکاری ارائه شده است.
وی افزود: برای ۱۷۰ هزار نفر حمایت‌های مالی از گروه هدف اورژانس اجتماعی و در حوزه سلامت برای ۳۰۰ هزار نفر خدمات مشاوره‌ای ارائه شده است.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این‌که تاکنون در حوزه توسعه خدمات پیشگیری به ۶۰۰ هزار نفر خدمات مشاوره‌ای حضوری و تلفنی در استان ارائه شده است، گفت: خدمات آگاه سازی و آموزشی مشاوره درمانی برای چهار میلیون و ۲۷۵ هزار نفر و پیشگیری از معلولیت برای دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در استان ارائه شده است.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه توسعه خدمات توان بخشی و توان پزشکی، خدمات تخصصی توان بخشی روزانه در ۷۲ مرکز برای ۱۴۶ هزار نفر، خدمات نگهداری توان بخشی در ۳۷ مرکز برای ۸۰ هزار نفر، خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه برای ۳۳۱ هزار نفر، خدمات تخصصی کاشت حلزون شنوایی برای ۳۶۲ نفر،خدمات مناسب سازی محل زندگی و وسائط نقلیه برای ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر معلول در سطح استان ارائه شده است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به توسعه حمایت‌های اجتماعی اداره کل بهزیستی استان، گفت: تاکنون ۶۰ هزار نفر زنان سرپرست خانوار و ۸۰ هزار نفر کودک بی سرپرست و بدسرپرست، ۱۷۰ هزار نفر معلول، ۳۰ هزار نفر بیمار روانی مزمن و ۳۵ هزار نفر سالمند از حمایت‌های مالی بهزیستی بهره‌مند شده‌اند.