خبر تبریز : استاندار آذربایجان شرقی از افزایش یک و نیم متری تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه خبر داد.

افزایش ۱٫۵ متری تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه/ خدمت بی‌منت بدهی مسئولان به مردم است

استاندار آذربایجان شرقی از افزایش یک و نیم متری تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه خبر داد.

افزایش 1.5 متری تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه/ خدمت بی‌منت بدهی مسئولان به مردم است

به گزارش خبر تبریز،  محمدرضا پورمحمد در مراسم افتتاح پروژه‌های صنعت آب و فاضلاب استان، با قدردانی از تلاش مدیران و کارکنان این صنعت در ارائه خدمات شایسته به مردم، اظهار داشت: پروژه‌های این حوزه برای مردم استان مهم و حیاتی هستند.

وی خاطرنشان کرد: طرح زه‌کشی آجی‌چای و انتقال آب آن به دریاچه ارومیه که امروز به بهره‌برداری می‌رسد، نقش مهمی در تامین آب مورد نیاز برای احیای دریاچه دارد و بیش از ۱۵ میلیون مکترمکعب در سال از این طریق به دریاچه هدایت می شود.

پورمحمدی ادامه داد: نتیجه اقدامات مدبرانه و موثر مدیران حوزه آب در استان و بارش های خوب در ابتدای سال، افزایش یک و نیم متری تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه است.

وی خاطرنشان کرد: به‌رغم اینکه بارش های بسیار خوبی را شاهد بودیم ولی نمی توان این امر را تنها علت بهبود وضعیت دریاچه ارومیه دانست؛ چرا که در سال ۹۱ نیز بارش های خوبی در استان وجود داشت ولی دریاچه، وضعیت چندان مساعدی نداشت.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح و بهره برداری بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه در دو سفر رئیس جمهور به تبریز در سال جاری، افزود: در دهه فجر امسال نیز یک هزار و ۳۶۵ پروژه با سرمایه گذاری بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان در استان افتتاح می‌شود.

پورمحمدی ایمان و اعتقاد به اسلام، همراهی  و حضور حداکثری مردم در برهه های حساس و رهبری امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‌ای را رمز پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: علاوه بر هزاران اقدام و خدمات ارزشمند به مردم پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امنیت، اصلی ترین و بهترین دستاورد انقلاب است.

وی افزود: بعد از جنگ جهانی دوم، هیچ کشوری در مقابل سیاست‌های آمریکا مقاومت نکرده است، اما این جمهوری اسلامی بود که با موشک‌باران پایگاه آمریکایی در عراق، هیمنه استکبار جهانی را درهم شکت و حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع پیکر شهدای مقاومت نیز آمریکا را سر جای خود نشاند.

پورمحمدی به تحریم های ظالمانه و سیاست های خصمانه آمریکا بر ضد جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: باید آژیر جنگ اقتصادی در کشور به صدا درآید تا مردم باور کنند که در یک جنگ تمام عیار اقتصادی با دشمنان قرار داریم.