به گزارش خبرتبریز، سامانه بارشی که از روز گذشته وارد آذربایجان شرقی شده و باعث بارش برف در بخش خواجه شد تا اواخر هفته جاری در این استان فعال است.

خبرتبریز: اولین برف پاییزی آذربایجان شرقی در شهرخواجه

به گزارش خبرتبریز، سامانه بارشی که از روز گذشته وارد آذربایجان شرقی شده و باعث بارش برف در بخش خواجه شد تا اواخر هفته جاری در این استان فعال است.
به گزارش خبرنگارما، محمد امیدفر، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مردم شهرهای هریس، کلیبر، سراب و هوراند شاهد اولین بارش برف در سال جاری بودند و هم اکنون بارش برف و پدیده مه در منطقه ارسباران ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی از روز گذشته به استان نفوذ کرده و موجب بارش برف و باران در شهرها شده است، اظهار داشت: این سامانه بارشی از امروز در اغلب شهرهای استان ضعیف می‌شود ولی در منطقه ارسباران بارش ادامه می‌یابد.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: به دنبال بارش برف و باران و بروز مه، احتمال لغزندگی و اختلال در تردد، کاهش دید افقی به ویژه در مناطق سردسیر و جاده‌های کوهستانی دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود، مردم و مسافران به هنگام تردد در این مناطق احتیاط کنند.

امیدفر، با اشاره به کاهش محسوس دمای استان بین ۲ تا ۶ درجه سانتی گراد، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ورزقان با دمای چهار درجه زیر صفر و جلفا، شبستر، عجبشیر، بناب و بندر شرفخانه با چهار درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در این مدت به سه درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.

وی یادآوری کرد: در این مدت اغلب شهرهای استان شاهد بارش برف و باران بودند که بیشترین بارش به میزان ۴.۱ از میانه و کمترین بارش به میزان سه دهم از چاراویماق گزارش شده است.