خبر تبریز :رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراغه گفت: بارش برف راه ۵۵ روستا درشهرستان مراغه را مسدود کرده است.

راه‌های آذربایجان‌شرقی باز و لغزنده است

راه‌های آذربایجان‌شرقی باز و لغزنده است

خبرتبریز — معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در پی بارش برف از بامداد امروز تاکنون راه‌های اصلی و فرعی استان باز، ولی لغزنده است.

غلامرضا رسول زاده، روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: راهداران با تلاش شبانه روزی خود مانع از مسدود شدن راه های اصلی و فرعی و آزاد راه تبریز – زنجان شده اند، ولی راه تعدادی از روستاهای واقع در مناطق کوهستانی مسدود و تلاش برای بازگشایی آن ها در جریان است.

وی با بیان اینکه با تلاش عوامل راهداری تا اواخر امروز راه های روستایی نیز بازگشایی می شود، اظهار داشت: هم اکنون در برخی از راه ها، مناطق کوهستانی و گردنه های استان بارش برف، کولاک و مه ادامه دارد.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ارتفاع برف در برخی از مناطق کوهستانی تا ۲۵ سانتی متر نیز می رسد، گفت: عوامل راهداری از بامداد امروز بیش از ۵ هزار کیلومتر از راه های استان را برف روبی و نمک پاشی کرده اند.

رسول زاده، ادامه داد: هم اکنون عوامل راهداری این اداره کل در قالب ۹۰ گروه با استقرار در ۵۱ راهدارخانه و با استفاده از حدود ۴۰۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین در حال برف روبی و نمک پاشی راه های استان هستند.

وی یادآوری کرد: با توجه به لغزنده بودن جاده های استان به ویژه در مناطق کوهستانی، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و در صورت ضرورت خودروی خود را به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

رسول زاده، افزود: با توجه به افت دید در پی بروز پدیده مه و کولاک در جاده های استان، رانندگان برای تردد سرعت مطمئنه و قوانین رانندگی را رعایت کرده و احتیاط کنند.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.ایرنا