خبر تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی جامعه فعلی کشورمان را محتاج فرهنگ بسیج دانست.

جامعه ما محتاج فرهنگ بسیج است

خبر تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی جامعه فعلی کشورمان را محتاج فرهنگ بسیج دانست.

به گزارش خبر تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم امروز در همایش نقش نخبگان در تسریع پیشرفت جامعه در تبریز با بیان اینکه تفکر بسیجی یک تفکر عینی در جامعه است خاطرنشان کرد : بسیج مجموعه ای از معرفت ها، روش ها و منش هایی است که میتواند نهادی عظیم را در میان ملت بوجود آورد.

امام جمعه تبریز بسیج را تضمین کننده حرکت مستقیم و پایدار اسلامی ملت دانست و ادامه داد : بسیج و تفکر آن مجموعه حرکت دهنده و نگهدارنده و تضمین کننده یک ملت در مسیر مستقیم اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه این ظرفیت بی بدیل مرهون ویژگی ها و شاخصه هایی است که بسیج را از دیگر تشکل ها و تفکر ها متمایز می سازد گفت : داشتن منظومه فکری مستقیم اعتقادی دینی و علمی و عدم سایش فکری در گذر زمان یکی از ویژگی هایی است بسیج از دیگر تشکل ها متمایز می کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت : بسیج از مکتب بزرگ عاشورا و شهادت و ایثار پیروی میکند و با برخورداری از اخلاق اسلامی، صدق، صفا، حلم و بردباری، طهارت، پاکدامنی و شجاعت دارد.

وی یادآور شد: بصیرت و روشن بینی سیاسی و شناخت عمیق از دوست و دشمن، اولویت های مبارزه و ابزار مبارزه با دشمن از دیگر ویژگی هایی که بسیج را از دیگر تشکل ها متمایز میکند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم اندیشیدن به هدف های بزرگ و وارستگی از تعلقات زندگی از دیگر ویژگی های بسیج برشمرد و گفت : بسیج در تمامی حوزه ها به هدف های بزرگ فکر میکند و با توکل بر خدا برداشتن گام های بزرگ را آسان می گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه به برکت همین تفکر است که فرهنگ بسیحی در همه جای منطقه و جهان سایه‌گستری کرده است تصریح کرد: بسیجی مجاهد است ولی افراطی و بی‌انضباط نیست و عمیقا متدین است اما متحجر و خرافی نیست و به عبارتی بسیج اهل جذب است ولی اهل تساهل در اصول نیست.

وی با تاکید بر اینکه بسیجی مقید به اخلاق اسلامی است ولی ریاکار نیست افزود: بسیجی اهل آبادگری است اما خود اهل دنیا نیست و بسیجی پایدار خطوط بین حدفاصل حق و باطل است.

وی با اشاره به انتظار جامعه انقلابی از بسیجیان گفت : انتظار از بسیج این است که بیش از هرکسی در کار خود اخلاص عمل داشته باشد.