خبر تبریز- امام جمعه تبریز گفت: مهمترین بخش از امتیازات ارتش جمهوری اسلامی نیروی تربیت شده و مؤمن و انقلابی است و از این رو، بی نظیرترین ارتش جهان است.

امام جمعه تبریز:

جمهوری اسلامی ایران بی‌نظیرترین ارتش جهان را دارد

جمهوری اسلامی ایران بی‌نظیرترین ارتش جهان را دارد

خبر تبریز- امام جمعه تبریز گفت: مهمترین بخش از امتیازات ارتش جمهوری اسلامی نیروی تربیت شده و مؤمن و انقلابی است و از این رو، بی نظیرترین ارتش جهان است.

به گزارش خبر تبریز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم عصر روز پنج شنبه در آستانه روز ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در دیدار با فرماندهان و مسؤولان و تعدادی از کارکنان یگان‌های ارتش مستقر در تبریز با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی با ساختاری ولایی، انقلابی، مردمی و بومی در خدمت انقلاب اسلامی، نظام و مردم است، گفت: ارتش با پشتوانه‌ای الهی از خون پاک حدود ۵۰ هزار شهید، و ده‌ها هزار جانباز و آزاده با سه نیروی زمینی و هوایی و دریایی و نیز نیرویی نیروی پدافند هوایی که زاده انقلاب اسلامی است اکنون تبدیل به قدرتمندترین ارتش منطقه شده است و این ویژگی‌ها را تکمیل کرده و تعالی می بخشد.

امام جمعه تبریز با اشاره به ساختار کاملاً بومی و ملی ارتش جمهوری اسلامی اظهار کرد: ارتش ما بر جوانان سلحشور سرباز و افسرانی تکیه دارد که در طول چهل سال گذشته تربیت شده و رشد یافته اند و اکنون فرماندهان عالی و ارشد ارتش همگی از رشد یافتگان نهاد انقلابی چون؛ دانشگاه امام علی علیه السلام و سایر مراکز تربیتی و آموزشی هستند.

وی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی در بخش‌های مختلف، پیشتاز جهاد خودکفایی بوده و هم اکنون در بسیاری از بخش‌ها دارای توان بومی شده در تولید جنگ افزار و تجهیزات نظامی و دفاعی است و این از جلوه‌های روشن شعار ما می‌توانیم است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به فداکاری‌های نیروی هوایی ارتش گفت: نیروی هوایی ارتش در طول چهل سال گذشته نگهبان آسمان ایران بوده و در عملیات‌های مختلفی درخشیده است و تاریخ ایران از رشادت‌های نیروی هوایی ارتش در سرکوب داعش در آینده سخن خواهد گفت.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نام گذاری نیروی دریایی ارتش به عنوان «نیروی راهبردی» از سوی فرماندهی کل قوا را یادآورشد و گفت: نیروی دریایی ارتش ایران قادر است علاوه بر حراست از مرزهای آبی وطن، منافع اقتصادی، سیاسی ایران عزیز را تا هزاران کیلومتر آن‌سوتر حراست کرده و بخش مهمی از عمق راهبردی ایران محسوب شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به مسؤولیت سنگین نیروی زمینی ارتش در دفاع از تمامیت ارضی کشور، گفت: نیروی زمینی ارتش همه جای ایران اسلامی در قالب تیپ‌ها و لشکرها و قرارگاه‌های منطقه‌ای حضوری فعالانه داشته و دارد.

وی درخشش هوانیروز ارتش در عملیات‌های درون مرزی و برون مرزی را یادآور شد و ادامه داد: این نیرو در عملیات امداد و نجات مردم در حوادثی مانند سیل و زلزله پیشتاز بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به برپایی بیمارستان و نقاهتگاه دو هزار تخته ظرف ۴۸ ساعت از سوی نیروی الهی ارتش ایران گفت: برای مقابله با شیوع کرونا، این اقدام ارتش رکورد تحسین برانگیزی را در جهان به ثبت رساند.