خبرتبریز: تیم فوتسال مس سونگون برای رسیدن به قهرمانی در بیست و چهارمین دوره لیگ برتر، با فرض اینکه نزدیک ترین تیم تعقیب کننده یعنی گیتی پسند همه دیدارهای خود را با برد پشت سر بگذارد به حداکثر ۱۰ امتیاز از ۶ بازی باقیمانده نیاز دارد.

حداکثر ۱۰ امتیاز تا قهرمانی مس سونگون در لیگ برتر فوتسال

خبرتبریز: تیم فوتسال مس سونگون برای رسیدن به قهرمانی در بیست و چهارمین دوره لیگ برتر، با فرض اینکه نزدیک ترین تیم تعقیب کننده یعنی گیتی پسند همه دیدارهای خود را با برد پشت سر بگذارد به حداکثر ۱۰ امتیاز از ۶ بازی باقیمانده نیاز دارد.

به گزارش خبرتبریز به نقل ازایرنا، هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتسال طی فردا پنجشنبه و پس فردا جمعه با انجام هفت دیدار در شهرهای مختلف برگزار می شود و مس سونگون، شانس نخست قهرمانی در این دوره از رقابت ها، در تبریز به مصاف تیم فرش آرا مشهد می رود.

شاگردان اسماعیل تقی پور، نیم فصل دوم را پرقدرت تر از نیم فصل نخست آغاز کرده اند و بر خلاف بازی های دور رفت که ۲ شکست در کارنامه داشتند، امتیازی به حریفان نداده اند و برای کسب پنجمین قهرمانی، با تمام توان مقابل حریفان صف آرایی کرده اند.

نارنجی پوشان ۶ بازی تا رسیدن به جام قهرمانی فاصله دارند و تک تک این بازی ها برای آنها، حکم فینال را دارد اما در روی کاغذ و با در نظر گرفتن سخت ترین احتمالات، این تیم برای کسب قهرمانی حداکثر به ۱۰ امتیاز از ۱۸ بازی نیاز دارد.

سه تیم گیتی پسند، کراپ الوند و سن ایچ رقیب مس سونگون در رسیدن به قهرمانی در بیست و چهارمین دوره هستند و هر کدام از این تیم ها با درصدهای مختلف از شانس رسیدن به قهرمانی برخوردارند، گیتی پسند جدی ترین رقیب مس سونگون در این مسیر است و اگر آنها بتواند هر ۶ بازی باقیمانده خود را با برد پشت سر بگذارند باید منتظر از دست دادن حداقل ۹ امتیاز از سوی مس سونگون باشند که شاید ناشدنی به نظر برسد اما در ورزش همه احتمالات ممکن است ضمن اینکه مس سونگون در ۶ بازی باقیمانده با سه تیم مدعی گیتی پسند، کراپ الوند و سن ایچ بازی دارد.

تیم فوتسال مس سونگون در ۶ هفته باقیمانده از رقابت های این دوره در نخستین گام به مصاف فرش آرا می رود، این دیدار فردا در سالن پورشریفی تبریز برگزار می شود و شاگردان تقی پور در صورت برتری در این بازی، با خیالی راحت به مصاف مدعیان در هفته های بعدی خواهند رفت.

دیدار رفت این دو تیم با نتیجه ۴ بر ۳ به سود مس خاتمه یافته بود.

مسی ها در هفته بیست و دوم، در کرمان مقابل فولاد زرند ایرانیان قرار خواهند گرفت، دیداری که حساسیت و اهمیت آن کمتر از سایر دیدارهای باقیمانده مس نخواهد بود چرا که مس سونگون پس از این دیدار باید خود را برای رویارویی با کراپ و دیگر مدعیان آماده کنند.

دیدار مس سونگون با فولاد زرند در دور رفت در تبریز با نتیجه ۴ بر یک به سود مس پایان یافته بود.

نارنجی پوشان فوتسال ایران، در یکی از مهم ترین دیدارهای باقیمانده از لیگ در تبریز به مصاف کراپ الوند می روند و اگر بتوانند در این بازی با برتری و سه امتیاز از زمین خارج شوند تا حدودی برای خود در مسیر قهرمانی حاشیه امنیت ایجاد خواهند کرد.

مس سونگون در دیدار دور رفت مقابل این تیم به سختی و با نتیجه ۴ بر سه پیروز شد و در دیدار برگشت نیز به دنبال تکرار این نتیجه و تحقق هدف نهایی خود خواهند بود.

شاگردان تقی پور در ادامه رقابت ها، در هفته بیست و چهارم در قم رو در روی آنا صنعت قرار می گیرد، دیداری که در دور رفت با حساب هفت بر ۲ به سود مسی خاتمه یافت، برتری مس در این بازی و بازی با فرش آرا، فولاد زرند و کراپ، بازی های بعدی را تشریفاتی می کند و مس سونگون می تواند ۲ هفته مانده به پایان مسابقات جشن قهرمانی بگیرد.

شاید اگر بازیکنان مس سونگون نتوانند در بازی های منتهی به بازی گیتی پسند امتیازات لازم را نگیرند، دیدار این دو تیم در هفته بیست و پنجم و ماقبل پایانی حساس ترین دیدار دور رفت بشود، اما در هر صورت، این دو تیم رقیبی دیرینه برای همدیگر هستند و همواره برای رسیدن به قهرمانی، بین آنها رقابتی حساس و دیدنی وجود داشته و دارد و مس سونگون در این بازی بیشتر از قهرمانی به دنبال گرفتن انتقام شکست هفت بر سه دور رفت خواهد بود.

نقطه پایان لیگ امسال برای مس سونگون، در دیدار با سن ایچ گذاشته می شود و این تیم در این بازی که در ساوه برگزار می شود به دنبال تکرار نتیجه ۶ بر یک خواهد بود تا جام قهرمانی را در این شهر بالای سر ببرد و تعداد قهرمانی های خود را به عدد پنج برساند.

در پایان هفته بیستم، مس سونگون با ۵۴، گیتی پسند با ۴۵، کراپ با ۴۳ و سن ایچ با ۴۰ در رده های اول تا چهارم قرار دارند.ایرنا