خبر تبریز- راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال خواجه تماشایی تر از هر سال دیگری شد چراکه این حماسه حضور زیر بارش شدید برف و دمای منفی ۱۰ درجه به ثبت رسید.

حماسه حضور خواجه در هوای سرد/ «سلیمانی‌ها» همه آمدند

خبر تبریز- راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال خواجه تماشایی تر از هر سال دیگری شد چراکه این حماسه حضور دمای منفی ۱۰ درجه به ثبت رسید.

 در حالی از روز گذشته شاهد بارش شدید برف و برودت هوا در تمام نقاط آذربایجان شرقی بودیم که تصور می‌شد راهپیمایی امسال به جهت دمای منفی ۱۰ درجه و شاید بیشتر بسیاری از شهرها کم رونق و با حضور اندک مردم ولایی آذربایجان برگزار شود.

ولی پیش بینی‌ها همگی اشتباه بود چراکه بارش سنگین برف و برودت شدید هوا هم نتوانست از حضور مردم جلوگیری کند.

بر اثر بارش سنگین برف در دو روز گذشته، یخبندان و سرمای شدیدی در تبریز و شهرستان‌های آذربایجان شرقی حاکم است ولی مردم برای جشن انقلاب به خیابان‌ها آمده‌اند.

امروز لشکر سردار شهید قاسم سلیمانی در تبریز به راه افتاده است و این لشکر همه نوع آدمی در خود می بیند، از زن و مرد و پیر و جوان و کودک گرفته تا دانشجویان و بازاریان و نیروهای مسلح. امروز در تبریز «سلیمانی‌ها» همه آمدند تا صدا بزنند که ما همچنان بر عهدی که بسته ایم وفادار هستیم و از این نظام و انقلاب پشتیبانی می‌کنیم.

آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی

امروز انقلاب با این جشن بزرگ و حماسه‌ای تماشایی وارد ۴۱ سالگی خود شد، امروز هم‌زمان با آغاز جشن چهل‌سالگی انقلاب شعار «مرگ بر آمریکا» و «آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی» درآذربایجان و شهرها و روستاهای مختلف آذربایجان شرقی طنین‌انداز شد.

مردم امروز اعلام کردند که آذربایجان همچنان بیدار است و از انقلاب و رهبر خود دفاع می‌کند.

حضور پررنگ مردم حماسه‌ساز آذربایجان به قدری صحنه‌های جالبی داشت که قلم خبرنگار و لنز دوربین عکاس نمی‌تواند آن را توصیف کند.

به کوری چشم دشمنان همه آمدند

یکی از شهروندان تبریزی که با شال و کلاه به میدان ساعت آمده تا در جشن انقلاب شرکت کند، به خبرنگار ما گفت: به کوری چشم دشمنان همه آمدند. ۳۰ سانتی متری از دیشب برف باریده ولی مردم همچنان به خیابان‌ها آمده اند.

علی اسماعیل نژادی با تاکید بر اینکه این حضور مردم همواره و در سال‌های بعد نیز ادامه خواهد داشت، گفت: ۲۲ بهمن امسال رنگ و بوی شهید سلیمانی را گرفته است.

وی با اشاره به اینکه دشمن امروز این حضور را به صورت زنده رصد می‌کند، افزود: ترامپ امروز می بیند که راه اشتباهی در پیش گرفته و باید در تصمیم‌های خود در ارتباط با این ملت بزرگ و با این کشور پرافتخار تجدید نظر کند.

راه شهید سلیمانی ادامه دارد

یکی دیگر از راهپیمایان تبریزی امروز در گفت و گو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه راه شهید سلیمانی توسط همین کودکان و نوجوانان که در این سرمای هوا به خیابان‌ها آمده اند ادامه خواهد داشت، ادامه داد: امسال ۲۲ بهمن متفاوت‌تر از سال‌های گذشته بود چراکه مردم برای دفاع از این آب و خاک مصمم‌تر و متحدتر از گذشته هستند.

الهام رضایی با اشاره به اینکه مردم امروز حماسه ساز شدند، گفت: انتظار این حضور را از مردم نداشتم. با اینکه شاهد بارش برف هستیم ولی هزاران نفر از مردم به خیابان‌ها آمده اند.

وی با بیان اینکه باید مسئولان قدردان این مردم بزرگ باشند، افزود: باید مشکلات مردم حل شود، آنها در طول این ۴۱ سال عمر انقلاب همواره حامی دولت‌ها و نظام بوده اند و باید اکنون نیز مسئولان برای رفاه حال بیشتر مردم تلاش کنند.

حماسه باشکوه مردم آذربایجان در انتخابات اسفندماه تکمیل می‌شود

یکی دیگر از شهروندان اظهار داشت: امروز گام اول حماسه ۹۸ رقم خورد و آن هم حضور هزاران نفری مردم در خیابان‌ها بود.

اشرفی ادامه داد: گام دوم این حماسه نیز در اسفند ماه و در انتخابات مجلس شورای اسلامی تکمیل می‌شود. مردم باید برای حضور پرشور و باشکوه در انتخابات اسفندماه نیز برنامه داشته باشند چراکه چشم دشمن به این انتخابات است.

راه شهید سلیمانی ادامه دارد

عبداللهی معاون فرماندار هریس گفت: امروز  مردم تکلیف خود را ادا کردند، راهپیمایی امروز تکلیفی بود که مراجع تقلید و رهبری برای مردم حضور را لازم دانستند و مردم هم تکلیف خود را انجام دادند.

امروز ترامپ و دوستانش بعداز شهادت سردار دل‌ها قاسم سلیمانی دوباره آشفته شدند غافل از اینکه نه تنها انقلاب وارد ۴۱ سالگی خود شد بلکه به‌رغم تحریم و فشارها بر ایران اسلامی و ترور سردار سلیمانی این مردم همچنان مصمم‌تر از گذشته پای آرمان‌های نظام ایستادگی کرده اند و این حضور تا قیامت ادامه خواهد داشت.