خبر تبریز :معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به شروع بارش برف و کولاک در راه‌های ارتباطی این استان گفت: برای تردد در راه‌های استان به ویژه در مناطق کوهستانی داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی ضروری است.

معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی:
داشتن زنجیرچرخ برای تردد در راه‌های آذربایجان‌شرقی ضروری است
معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به شروع بارش برف و کولاک در راه‌های ارتباطی این استان گفت: برای تردد در راه‌های استان به ویژه در مناطق کوهستانی داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی ضروری است.
خبرتبریز – رسول زاده با بیان اینکه با شروع بارش برف گروه‌های راهداری با استفاده از امکانات و تجهیزات لازم در راه‌های اصلی، شریانی و فرعی استان آذربایجان شرقی مستقر شده و در حال برف روبی و نمک پاشی راه‌ها هستند، گفت: با وجود بارش برف تمامی راه‌های اصلی، فرعی و شریانی استان باز بوده و تردد در آن‌ها در جریان است.

بیشترین بارش برف در آزادراه تبریز – زنجان و راه‌های ارتباطی مراغه – هشترود، تبریز – اهر – کلیبر، تبریز – ملکان و بستان آباد – سراب روی داده و بارش برف در سایر راه‌های ارتباطی استان نیز در جریان است.

با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی و فعالیت سامانه بارشی و کولاک تا اواخر روز جمعه، رانندگان و مسافران از تردد‌های غیرضروری به ویژه در مناطق کوهستانی خوددداری کنند.

بیش از ۱۴ هزار کیلومتر از راه استان تحت پوشش راهداری زمستانی است.

۳۸ منطقه کوهستانی استان نیز برفگیر بوده و این اداره کل در راستای وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه و بکارگیری همه امکانات و استقرار در مسیر‌های حوزه استحفاظی و افزایش گشت‌های راهداری به ویژه در مسیر‌های پرتردد به مترددین جاده‌ها خدمات رسانی می‌کند.

راهدارخانه‌های واقع در جاده‌های اصلی و فرعی نیز جهت امدادرسانی و ارائه خدمات به موقع به مسافران و کاربران راه ها، تجهیز و آماده سازی شده و راهداران آماده همکاری و تعامل با مسئولان استانی و شهرستانی، نیرو‌های انتظامی و پلیس راه، هلال احمر و سایر نیرو‌های امدادی برای افزایش ایمنی عبور و مرور در فصل زمستان هستند.

به مردم و مسافران توصیه می شود قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگوست، در خصوص وضعیت راه‌ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب و از اپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضعیت آب و هوایی جاده‌ها استفاده کنند.