خبرتبریز :"دستگاه اسپری خودکار و تب‌سنج نوری دیواری توسط محققان دانشگاه تبریز طراحی و ساخته شد.

دستگاه اسپری خودکار و تب‌سنج نوری دیواری توسط محققان دانشگاه تبریز

خبرتبریز :”دستگاه اسپری خودکار و تب‌سنج نوری دیواری توسط محققان دانشگاه تبریز طراحی و ساخته شد.

دستگاه اسپری خودکار و تب‌سنج نوری دیواری توسط محققان دانشگاه تبریز

به گزارش خبر تبریز به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز،  دستگاه اسپری خودکار و تب‌سنج نوری دیواری، در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا توسط محققان یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز طراحی و ساخته شد.

در دستگاه اسپری خودکار، بدون نیاز به تماس دست، توسط حسگرهای تعبیه شده در زیر دستگاه حضور دست شناسایی شده و ماده ضدعفونی کننده بر روی دست اسپری می شود.

این دستگاه می‌تواند در ورودی مراکز درمانی، ادارات و بانک‌ها نصب گردد و نقش موثری در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ایفا نماید.

استفاده بهینه از ماده ضدعفونی، سادگی نصب و استفاده، امکان تولید انبوه و تجاری‌سازی و همچنین قیمت تمام شده پایین از جمله مزیت‌های دستگاه طراحی و ساخته شده می‌باشد.

این دستگاه براساس طراحی داخلی در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز، با توجه به شیوع ویروس کرونا و جهت پیشگیری از آن در ایام تعطیلات ساخته شده است و قیمت تمام شده آن حدود یک دهم نمونه مشابه خارجی آن است.

شرکت ایمن سهند پدیده از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز است که طراحی و ساخت این دستگاه را انجام داده است.

ساخت تب‌سنج نوری دیواری از دیگر محصولات این شرکت است که جایگزین مناسبی برای تب‌سنج‌های دستی نوری است که با هزینه پایین پیاده‌سازی شده است.

 در این دستگاه با قرار گیری شخص در مقابل دستگاه دمای بدن شخص بر روی دستگاه ظاهر می‌شود.