خبر تبریز :دعای مشترک شهید مهدی باکری و شهید سپهبد قاسم سلیمانی به فاصله ۳۵ سال, «خدایا مرا پاکیزه بپذیر».

دعای مشترک شهید مهدی باکری و شهید قاسم سلیمانی به فاصله ۳۵ سال/«خدایا مرا پاکیزه بپذیر»+ عکس

خبر تبریز :دعای مشترک شهید مهدی باکری و شهید سپهبد قاسم سلیمانی به فاصله ۳۵ سال, «خدایا مرا پاکیزه بپذیر».

دعای مشترک شهید مهدی باکری و شهید قاسم سلیمانی به فاصله ۳۵ سال/«خدایا مرا پاکیزه بپذیر»+ عکس

به گزارش خبر تبریز به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، «خداوندا مرا پاکیزه بپذیر». این جمله معروف و ماندگار، بخشی از وصیت‌نامه شهید مهدی باکری، فرمانده لشگر عاشورا در زمان جنگ تحمیلی است.

شهید باکری این وصیت‌نامه را در تاریخ ۱۳۶۳/۰۲/۰۱ نوشته است.

حال این جمله پس از ۳۵ سال، بار دیگر در آخرین دست‌نوشته حاج قاسم سلیمانی که ساعاتی قبل از شهادت در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ در محل اقامتش (دمشق سوریه) در کنار آینه قرار داده بود، تکرار شده است.

در این دست‌نوشته که امضای شهید سپهبد قاسم سلیمانی در آن نقش بسته، آمده است: «الهی لا تکلنی، خداوندا مرا بپذیر، خداوندا عاشق دیدارتم، همان دیداری که موسی را ناتوان از ایستادن و نفس کشیدن نمود، الحمدلله رب العالمین، خداوندا مرا پاکیزه بپذیر».

«احمد بیا اینجا، اگه اومدی اینجا، برای همیشه، پیش هم هستیم، اینجا خیلی جای قشنگیه». این آخرین تماس شهید مهدی باکری با شهید احمد کاظمی است که شهید حاج قاسم سلیمانی آن را چند سال پیش در یادواره شهید باکری نقل کرد.

اکنون حاج قاسم نیز به جمع یاران و همرزمانش پیوسته، یارانی که هنوز هم تکبیر وفاداری‌اشان از مناره‌های غیرت این خطه به گوش می‌رسد.

ترور کور و ناجوانمردانه سردار سلیمانی اسطوره مقاومت، توسط مزدوران ارتش آمریکا، نه تنها ملت ایران بلکه مستضعفان جهان را داغدار کرد.

سیل مردم شهرهای مختلف کشور در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی بهت جهانیان را در پی داشته است.

 حالا منطقه در شوک نبود ِ حاج قاسم است و معلوم نیست جهان ِ بدون ِ سلیمانی چگونه جهانی خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی در واکنش به ترور سردار سلیمانی گفته است: «انتقام سخت در راه است». این را ملت ایران در مراسم تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی نیز فریاد زدند.

کمتر پیش می‌آید که یک چهره نظامی در بین مردم سایر کشورها محبوب باشد اما محبوبیت و مقبولیت حاج قاسم مرزهای کشور را در نوردیده و جهانی شده است. او را نه تنها مردم کشورهای مختلف دوست دارند حتی مسوولان و مقامات دیپلماتیک نیز به او احترام قائل‌اند.

 پیشتر روزنامه انگلیسی گاردین در مورد شهید حاج قاسم سلیمانی نوشته بود: «حتی کسانی که سلیمانی را دوست ندارند، او را فردی باهوش می‌دانند».

موضوعی که باعث شده او به دشمن ِ قابل احترام معروف شود.

حاج قاسم افتاد تا لاله‌های سرخ دشت ایران و جهان اسلام همچنان ایستاده بمانند.

نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای ابد در تاریخ ماندگار خواهد شد، چرا که او برای ایرانیان یک قهرمان ملی و برای جهان اسلام یک اسوره مقاومت است.

عکس دسته جمعی شهدا

شهادت تمامی اعضای این عکس با شهادت حاج قاسم سلیمانی کامل شد