خبر تبریز :رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه به طور میانگین نتیجه 50 درصد از تست‌های کرونا در استان مثبت است، گفت: شهرستان‌های اهر، مراغه، تبریز، بناب و چاراویماق بیشترین میزان مبتلایان شناسایی‌شده نسبت به جمعیت خود را دارند.

روزانه چشم چند بیمار کرونایی در آذربایجان بسته می شود؟/اعلام کرونا خیزترین مناطق استان

خبر تبریز :رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه به طور میانگین نتیجه ۵۰ درصد از تست‌های کرونا در استان مثبت است، گفت: شهرستان‌های اهر، مراغه، تبریز، بناب و چاراویماق بیشترین میزان مبتلایان شناسایی‌شده نسبت به جمعیت خود را دارند.

روزانه چشم چند بیمار کرونایی در آذربایجان بسته می شود؟/اعلام کرونا خیزترین مناطق استان

به گزارش خبرتبریز، محمدحسین صومی امروز در در بیست و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، هم با تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان، اظهار داشت: در حال حاضر بیشترین میزان ابتلا و فوتی را در استان داریم و به طور متوسط روزانه شاهد جان باختن ۲۲ نفر از بیماران کرونا در استان هستیم.

محمدحسین صومی با بیان اینکه به طور میانگین نتیجه ۵۰ درصد از تست‌های کرونا در استان مثبت است، افزود: شهرستان‌های اهر، مراغه، تبریز، بناب و چاراویماق بیشترین میزان مبتلایان شناسایی‌شده نسبت به جمعیت خود را دارند.

وی، میزان استفاده از ماسک را در استان ۶۲ درصد اعلام کرد و گفت: عادی‌انگاری وضعیت در جامعه باید از بین برود و از هر نوع ازدحام و شکل‌گیری تجمعات جلوگیری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی هم در این جلسه وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی را مرجع تشخیص محدودیت‌های جدید کرونایی دانست و گفت: مسائل مربوط به فعالیت بخش‌های مختلف جامعه به صورت تخصصی در جلسات کمیته نظارت با دبیری دانشگاه علوم پزشکی تبریز بررسی می‌شود.

علیار راستگو همچنین با بیان اینکه فرمانداران موظف به تشکیل ستادهای شهرستانی مقابله با کرونا و مکلف کردن همه بخش‌ها به رعایت مصوبات ستادهای استانی و ملی هستند، افزود: ایجاد محدودیت در همه بخش‌های جامعه عملاً امکان‌پذیر نیست، اما گزارش دانشگاه علوم پزشکی نشان می‌دهد که ازدحام جمعیت مهم‌ترین عامل شیوع کرونا است و بنابراین تا جایی که امکان دارد باید از تشکیل اجتماعات و ازدحام جمعیت جلوگیری شود

اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا نیز در این جلسه دیدگاه‌های خود را درخصوص ایجاد محدودیت در فعالیت بخش‌های مختلف، نحوه فعالیت مراکز آموزشی، روند نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ایجاد ظرفیت‌های جدید درمانی بیان کردند.

در این جلسه تمدید آموزش غیرحضوری در مدارس استان تا پایان آبان، آموزش غیرحضوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و ثبت‌نام مجازی دانشجویان تازه‌وارد و تشدید نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اماکن عمومی به تصویب رسید.فارس