خبرتبریز: گزارش های اولیه حکایت از آن دارد که تا ساعت هشت صبح امروز به وقت محلی، حداقل 85 نفر در سوریه جان باخته اند. آمار کشته های ترکیه نیز تاکنون بیش از صدها نفر اعلام شده است.

صدها کشته و هزاران مجروح تا صبح امروز:
زلزله ۷.۷ ریشتری، ترکیه و سوریه را به مدت یک دقیقه لرزاند+ تصاویر
خبرتبریز: گزارش های اولیه حکایت از آن دارد که تا ساعت هشت صبح امروز به وقت محلی، حداقل ۸۵ نفر در سوریه جان باخته اند. آمار کشته های ترکیه نیز تاکنون بیش از صدها نفر اعلام شده است.
خبرتبریز: زمین لرزه ای به بزرگی ۷.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین ( ریشتر)‌ صبح امروز ترکیه، سوریه و شرق مدیترانه را لرزاند.
به گزارش خبرتبریز، گزارش های اولیه حکایت از آن دارد که تا ساعت هشت صبح امروز به وقت محلی، حداقل ۸۵ نفر در سوریه جان باخته اند. آمار کشته های ترکیه نیز تاکنون صدها کشته اعلام شده است. هزاران نفر نیز مصدوم شده و یا در زیر آوار گرفتار شده اند.

جدیدترین خبر از تعداد کشته شدگان زلزله شدید در ترکیه /قربانیان سوری به ۸۲ نفر رسیدند

منابع محلی اعلام کردند که این زمین لرزه در بیروت و مناطقی از شمال فلسطین احساس شده است. برخی منابع، مرکز این زمین لرزه را ترکیه اعلام کردند که طی آن زلزله ، به مدت یک دقیقه ادامه داشته است.
به گزارش شبکه الجزیره قطر، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه نیز در این باره گفت که عملیات نجات در منطقه زلزله زده در جنوب ترکیه را مدیریت می کنیم.
وزیر کشور ترکیه همچنین اعلام کرد که تیم‌های امداد و نجات از تمام ترکیه راهی منطقه زلزله زده هاتای و غازی انتپ شده اند.
خبرگزاری آناتولی نیز از آتش سوزی بزرگ در منطقه “کهرمان” به دنبال زمین لرزه بامداد امروز دوشنبه خبر داد.
مرکز لرزه نگاری مدیترانه ای اروپا قدرت این زمین لرزه ای را ۷.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین ( ریشتر)‌ و ترکیه ۷.۴ ریشتر اعلام کرده است.

زلزله ۷٫۸ ریشتری در ترکیه و سوریه؛ دست‌کم ۱۴۰ نفر کشته شدند
این زمین لرزه در شهرستان بازارجیق در استان قهرمان مرعش در جنوب ترکیه رخ داده است.
اداره کل حوادث غیرمترقبه ترکیه زمان این زمین‌لرزه را ساعت ۰۴.۱۷ دقیقه به وقت محلی و عمق آن را ۷ کیلومتر اعلام کرد.
علاوه بر ترکیه، در کشورهایی چون سوریه، لبنان، فلسطین، عراق، اردن، مصر، عربستان نیز این زمین لرزه شدید احساس شده است.
اردوغان ریس جمهور ترکیه درباره زلزله گفت: هنوز نمی‌توان برآورد دقیقی از خسارت های زلزله داشت.
همه یگان‌ها و مؤسسات و نهادها تحت فرماندهی اداره حوادث و فوریت‌ها به حال آماده‌باش کامل سطح ۴ درآمده‌اند که این حالت، شامل درخواست برای ارسال کمک‌های بین‌المللی نیز می‌شود.
وزارتخانه‌های بهداشت و کشور و نیز اداره حوادث و فوریت‌ها و ادارات همه استان‌ها و تمامی دیگرمؤسسات باید به‌سرعت، کار امدادرسانی را ادامه دهند.

انفجار خط لوله گاز در استان ختای ترکیه

خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش کرد که در پی وقوع زمین‌لرزه ۷.۸ ریشتری، انفجاری در خطر لوله گاز استان ختای ترکیه به وقوع پیوسته است.آذرقلم