خبر تبریز : حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها در سیاست فشار حداکثری شکست خوردند، خاطرنشان کردند: در مسأله‌ هسته‌ای، ما کاهش تعهدات را ادامه خواهیم داد و مسئولیت هم بر عهده‌ سازمان انرژی اتمی است.

رهبر انقلاب:

سیاست فشار حداکثری آمریکا شکست خورد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها در سیاست فشار حداکثری شکست خوردند، خاطرنشان کردند: در مسأله‌ هسته‌ای، ما کاهش تعهدات را ادامه خواهیم داد و مسئولیت هم بر عهده‌ سازمان انرژی اتمی است.

خبر تبریز: هزاران نفر از سپاهیان کشور، پیش از ظهر امروز با حضور در حسینیه امام‌خمینی(ره) با حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا دیدار کردند.

گزیده بیانات رهبر معظّم انقلاب را در ادامه می‌خوانید:

– آمریکایی‌ها در سیاست فشار حداکثری شکست خوردند. خیال میکردند اگر سیاست فشار حداکثری روی ایران متمرکز شود، جمهوری اسلامی مجبور به نرمش میشود؛ تا این ساعت به حول و قوه‌ی الهی فهمیدند فشار حداکثری، خودشان را دچار مشکل کرده و تا این اواخر برای اینکه یک حالت نمادینی برای تسلیم ایران درست کنند و رئیس‌جمهور کشورمان را وادار به ملاقات کنند به التماس هم افتادند و رفقای اروپایی‌شان را واسطه قرار دادند؛ تا آخر هم موفق نشدند و این سیاست تا آخر هم شکست خواهد خورد.

– در مسئله‌ی هسته‌ای، ما کاهش تعهدات را ادامه خواهیم داد و باید با جدیت کامل ادامه دهیم؛ مسئولیت هم بر عهده‌ی سازمان انرژی اتمی است و باید این کاهش تعهداتی را که دولت جمهوری اسلامی بیان کرده، به‌طور کامل و جامع انجام بدهند وادامه پیدا بکند تا وقتی که ما به نتیجه مطلوب برسیم و خواهیم رسید.

– روحیه‌ جوان سپاه بایستی باقی بماند. نگذارید انقطاع نسلی به وجود بیاید. همان روحیه‌ای که شهدای بزرگ و نام‌آور سپاه از خودشان در میدانهای نبرد نشان دادند در دوران دفاع مقدس و قبل از دفاع مقدس و تعدادی بعد از دوران دفاع مقدس، همان روحیه بایست سریان و جریان داشته باشد در نسلهای متوالی و پی‌در‌پی که وارد سپاه میشوند.

– تربیت دینی و انقلابی،‌ جلوگیری از انقطاع نسلی، تداوم روش خلاقیت و نوگرایی در ابزارها و در شیوه‌ها را نباید بگذارید متوقف بشود. این نوگرایی به‌طور پی‌درپی در شیوه‌ها، در قواعد کار، در وسایل کار، در ابزارهای رسمی، در ابزارهای حرکت جمعی سپاه در عرصه‌های مختلفی که بعضی را اشاره کردم، در همه‌ی اینها ابتکار و نوآوری در ابزار و شیوه‌ها بایستی وجود داشته باشد که البته این روحیه الان هم در سپاه هست.

– بنابراین اولین توصیه‌ این حقیر هم این است که نگذارید سپاه پیر بشود، محافظه‌کار بشود، به وضع موجود قانع بشود؛ روزبه‌روز باید جلو بروید و بهتر بشوید در جهت انقلابی شدن، در جهت دینی شدن، در جهت کارآمد شدن

– آماده‌به‌کاری خودتان را در مواجهه با حوادث بزرگ حفظ کنید. این یکی از خصوصیات سپاه بوده. سپاه از اول که متولد شده، در حوادث بزرگ همیشه در خط مقدم سینه سپر کرده.

-در همان دوران اوایل کار که سپاه تازه متولد شده بود، این حوادث گوناگون اطراف کشور، قومیت‌ها و تحریکاتی که می‌شد، سپاه آنجاها سینه سپر کرد، رفت جلو و آماده‌به‌کاری خودش را نشان داد.

-در طول دوران حیات مبارک امام، مسئله‌ جنگ تحمیلی پیش آمد، سپاه رفت جلو سینه سپر کرد و آماده‌به‌کاری خودش را از همان روز اول نشان داد.

-در حوادث بعد از رحلت امام، حوادث سیاسی اجتماعی، تحریکات گوناگون، هرجایی که هر حادثه‌ای بوده سپاه نشان داده که آماده‌به‌کار است.

– نمی‌خواهم بگویم همه‌جا عالی عمل شده اما همه‌جا حضور عالی بوده. این آماده‌به‌کاری باید در همه‌ بخشها حفظ بشود، نه‌فقط در مسائل امنیتی و نظامی؛ در زمینه‌ اقتصاد مقاومتی، در زمینه‌ رونق تولید، کمک به محرومین، کمک به مستضعفین؛ اینها مسائل مهم کشور است.

– سپاه، آماده‌به‌کاری خودش را بایستی حفظ کند؛ هم در زمینه‌ خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی، هم در زمینه‌ مقابله با دشمنی‌ها، هم در زمینه‌ی استحکام سازمانی و آمادگی‌های علمی و عملی و آگاهی‌های سیاسی.

– این نگاه وسیع جغرافیای مقاومت را از دست ندهید؛ این نگاه فرا مرزی را از دست ندهید؛ قناعت نکنیم به اینکه یک منطقه‌ خودمان … این حدیث از معصوم (علیه‌السلام) است: «آن کسانی که در خانه نشستند تا به آنها حمله بشود، دچار ذلت شدند.» این‌جوری نباشد که یک چهاردیواری را انتخاب کنیم و دیگر کارمان به این نباشد که پشت این دیوار کیست و چه تهدیدی وجود دارد.

– این نگاه وسیع فرامرزی، این امتداد عمق راهبردی، گاهی اوقات از واجب‌ترین واجبات کشور هم لازم‌تر است که مورد توجه قرار بگیرد؛ خیلی‌ها متوجه به این نیستند. حالا بعضی‌ها توجه هم دارند و به نفع دشمن حرف میزنند [مثل کسانی که شعار میدادند:] نه غزه نه لبنان.

– این نگاه وسیع جغرافیایی را که جزو وظایف و مسئولیت‌های سپاه است، نگذارید در داخل سپاه تضعیف شود.

– ما در زمینه‌ دشمنی‌هایی که در بخش اقتصاد با کشور می‌شود، علاج را در نگاه به توانایی‌های داخلی جستجو کردیم و یافتیم. همین حالا ملاحظه کنید، قبلاً بعضی‌ها پیش‌بینی می‌کردند که سال ۹۸ چنین‌وچنان خواهد شد، حالا خود مسئولین کشور در مورد سال ۹۸ اشاره می‌کنند که رشد اقتصادی، یک مقداری به‌صورت نسبی افزایش پیدا کرده.

– البته وضع مردم سخت است، معیشت‌ها دشوار است اما اگر [مسئولان] حرکت را قوی و منطقی و پیگیر و مجاهدانه انجام بدهند، قطعاً در وضع زندگی مردم و معیشت مردم به‌مرور و بتدریج اثر خواهد گذاشت.