خبرتبریز: رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: محور کارها باید قرآن باشد و نماز مهم شمرده شود زیرا که قبولی نماز پیش زمینه قبولی طاعات دیگر است و روضه ها و نصیحت ها نیز باید بر محور قرآن و نهج البلاغه باشد.

قرائتی: قرآن باید محور کارها باشد

خبرتبریز: رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: محور کارها باید قرآن باشد و نماز مهم شمرده شود زیرا که قبولی نماز پیش زمینه قبولی طاعات دیگر است و روضه ها و نصیحت ها نیز باید بر محور قرآن و نهج البلاغه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی روز یکشنبه در جلسه تودیع و معارفه مسوول ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی با اشاره به ارزش و اهمیت نماز اظهار کرد: در قرآن آمده است وقتی کاری را انجام می دهید یا حقش را ادا کنید یا اگر نمی توانید حقش را ادا کنید تا حدی که توان دارید دریغ نکنید.

وی ادامه داد: سپاسگزاری از نعماتی که خداوند عطا فرموده باید با اقامه نماز و حضور قلب باشد، بر این اساس برگزاری جلسات نماز و استفاده از کتب مربوط به نماز و توجه به اسرار آن مورد تاکید است.

حجت الاسلام قرائتی گفت: توجه به تفسیر قرآن، کوتاه کردن سخنرانی ها در جهت مراعات حال مردم، به روز بودن هیئت امنای مساجد از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: نماز باید مهم شمرده شود زیرا که قبولی نماز پیش زمینه قبولی طاعات دیگر است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در این جلسه گفت: شاید یکی از جلسات معنوی که در طول سال برگزار می شود تجلیل از کسانی است که در امر نماز فعالیت کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم با تجلیل از حجت الاسلام ضیایی که سال ها مسئولیت ستاد اقامه نماز استان را به عهده داشتند، افزود: شاید بهترین و بالاترین مسئولیت همین مسئولیت باشد و از نظر ظاهری خیلی مورد توجه قرار نگیرد اما مهمترین مسئولیتی که امروز در نظام اسلامی بر عهده ماست همین اقامه نماز است.

وی افزود: هیچ عبادتی به این اندازه مورد تاکید واقع نشده است و اگر برای هر نماز روزانه اذان و اقامه را ادا کنیم روزانه ۷۰ بار برای نماز تبلیغ می کنیم ولی همچنان در برابر این حجم از اهمیت نماز به وظیفه واقعی خود عمل نکرده ایم.

وی همچنین به ادغام ستاد اقامه نماز با بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) اشاره و اظهار امیدواری کرد که این کار ارزشمند در جهت انجام فعالیت های گسترده ای در ارتباط با بحث قرآن و نماز و گسترش فرهنگ مهدویت باشد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم از تلاش های ارزشمند و ماندگار حجت الاسلام ضیایی در طول سال های خدمت مسئولیت ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی قدردانی و حجت الاسلام آقاجانی به عنوان مسئول جدید ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی معرفی شد