خبرتبریز: رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی ازشناسایی فردی که از یک دانشجویی به بهانه چاپ مقاله کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی خبر داد:
مقاله‌ای که ۴۵ میلیون تومان برای دانشجوی دکتری آب خورد!
خبرتبریز: رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی ازشناسایی فردی که از یک دانشجویی به بهانه چاپ مقاله کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
به گزارش خبرتبریز، پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ محسن محمودی در تشریح این خبر اظهار داشت: با مراجعه یکی از هموطنان به پلیس فتا استان با بیان اینکه در فضای مجازی از وی مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال کلاهبرداری شده ، از پلیس درخواست رسیدگی به موضوع را خواستار شد.جرایم فیشینگ در آذربایجان شرقی رو به افزایش است – خبرگزاری …
وی گفت:در راستای رسیدگی به موضوع اعلامی و احقاق حق شهروند بزه دیده، بلافاصله تیمی از کارشناسان پلیس فتا رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
سرهنگ محمودی تصریح کرد: در بررسی های اولیه صورت گرفته پیرامون موضوع مشخص گردید شاکی برای اینکه مقاله خود را بدون نوبت و سریع به چاپ برساند به دنبال مشاوره و کسب اطلاعات در این خصوص در فضای مجازی بوده که در این حین با فردی در یکی از شبکه های اجتماعی آشنا می شود و جهت انجام کارهای چاپ مقاله با وی ارتباط برقرار می کند.
وی افزود: کلاهبردار سایبری که خود را سردبیر یکی از مجلات مهم معرفی کرده بود به قربانی اعلام می کند که نیازی به پرداخت هزینه بابت مشاوره نیست اما جهت چاپ سریع مقاله باید مبلغ ۴۵۰ میلون ریال باید به حساب اعلامی پرداخت نماید که قربانی برای حل مشکل خود مبلغ مذکور را طی چند مرحله بحساب وی واریز و دیگر جوابی از فرد کلاهبردار دریافت نمی کند.
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی بیان داشت: با اقدامات تخصصی و فنی انجام شده توسط کارشناسان این پلیس و استخراج مستندات لازم و ادله دیجیتال، فرد کلاهبردار شناسایی و اقدامات قضائی لازم در این خصوص صورت گرفت.
این مقام انتطامی ادامه داد: با تلاش و پیگیری های دقیق و همچنین اقدام به موقع و سریع کارشناسان پلیس فتا استان مبلغ کلاهبرداری به حساب فرد قربانی عودت داده شد و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال گردید.
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت:کاربران در صورت مشاهده هرگونه موارد مجرمانه و کلاهبرداری در فضای مجازی موضوع را از طریق مرکز فوریتهای سایبری با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ و یا از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.