خبر تبریز :فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» به همه اثبات کرد که اگر یک فیلم دفاع مقدسی با کیفیت تولید شود، مخاطبان سینما مشتاقانه به تماشای آن می‌نشینند.

«موقعیت مهدی»، فیلمی که مردم دوستش دارند
خبر تبریز :فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» به همه اثبات کرد که اگر یک فیلم دفاع مقدسی با کیفیت تولید شود، مخاطبان سینما مشتاقانه به تماشای آن می‌نشینند.

«موقعیت مهدی»، فیلمی که مردم دوستش دارند
امید سهرابی: مرد در خانه‌ای ساده و قدیمی نشسته است و انتظار شخصی را می‌کشد که انگار کمی دیر کرده است، دقایقی که می‌گذرد مرد کمی ناراحت می‌شود و می‌خواهد آن خانه را ترک کند که زنگ درب خانه به صدا در می‌آید، چند لحظه بعد دختری جوان را در خانه می‌بینیم که در کنار مرد نشسته است و هیچکدام به یکدیگر نگاه نمی‌کنند و سکوتی در اتاق حکم فرماست که بالاخره مرد شروع به صحبت می‌کند و درباره زندگی مشترکی که می‌خواهد تشکیل دهد سخن به میان می‌آورد. این صحنه اولین بخشی است که تماشاکر با آن روبه‌رو می‌شود و سادگی آن باعث همذات پنداری او با قهرمانی می‌شود که برای تماشای زندگی آن به سالن سینما آمده است.

داستان فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» از تشکیل خانواده مهدی باکری آغاز می‌شود، شخصی که در ابتدا برایش صحبت کردن و نگاه مستقیم به دختری که تا به حال با آن رو به رو نشده، بسیار دشوار است؛ اما در ادامه کم کم به دختر داستان که حالا همسرش است، نزدیک می‌شود و چنان به دختر می‌نگرد که انگار او تمام دنیای مهدی شده است. مانند شعله‌ای کوچک که ذره ذره بیشتر شد و به آتشی تبدیل شد که گرمای دلچسبی پیدا کرد.

این فیلم، تماشاگر را با قهرمانی مواجه می‌کند که عاشق است، عاشق همسرش، خانواده‌اش، خانه‌اش و از همه مهمتر وطنش. «موقعیت مهدی» این انگاره را به ذهن مخاطب متبادر می‌کند که عشق داشتن به خانواده و وطن می‌تواند یک آدم ساده را به راحتی به قهرمانی تبدیل کند که یاد و خاطره آن نه تنها در سال‌های دفاع مقدس، بلکه در ماه‌ها، سال‌ها و دهه‌های پیش رو زنده بماند و باعث شود تا آدم‌های ساده دیگری نیز عاشق وطنشان شوند و برای سربلند آن بکوشند.

پس از سال‌ها، اکران فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» و استقبال چشمگیر مردم از آن، نشان داد که همچنان مردم کشورمان دوستدار قهرمانان سرزمینشان هستند، همان قهرمانانی که برای دفاع از همین مردم جانشان که بزرگترین سرمایه زندگی هر کسی است، فدا کردند.

سالهاست که مطالب مختلفی در رسانه‌های کشور منتشر می‌شود و به این موضوع می‌پردازند که «مردم ایران دیگر علاقه‌مند به سینمای دفاع مقدس نیستند»؛ اما استقبال چشمگیر تماشاگران از فیلم سینمایی«موقعیت مهدی» پیام آورد این موضوع بوده که مردم ایران اتفاقاً علاقه‌مند به تماشای داستان زندگی قهرمانانی از جنس خودشان و سرزمینشان هستند؛ اما کیفیت برخی از فیلم‌های سینمایی که با موضوع دفاع مقدس ساخته می‌شود به نحوی نیست که آن‌ها را جذب کند و به سینما بکشاند.

یکی از بزرگترین ویژگی‌های فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» جذابیت داستان آن است و این امر حتی در پیام مقام معظم رهبری که چند روز قبل به تماشای فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» نشستند، به چشم می‌خورد. ایشان فرمودند «این فیلم از آن فیلم‌هایی است که آدم دوست دارد تا تمام شد بازهم دوباره آن را ببیند».

در نهایت به همه فیلمسازانی که می‌خواهند فیلم دفاع مقدسی تولید کنند پیشنهاد می‌شود حداقل یک مرتبه فیلم «موقعیت مهدی» را تماشا کنند، این فیلمی است که تماشاگر سینمای ایران از سینمای دفاع مقدس می‌خواهند، یک فیلمِ قهرمان محور.
خبرگزاری فارس