خبر تبریز :عضو شورای شهر تبریز گفت: هزینه هر ثانیه شورای شهر از طلا گرانبهاتر می‌شود.

هر ثانیه شورای شهر تبریز برای شهروندان چقدر هزینه دارد؟/ ساخت و سازهای غیرمجاز در تبریز بیداد می‌کند

خبر تبریز :عضو شورای شهر تبریز گفت: هزینه هر ثانیه شورای شهر از طلا گرانبهاتر می‌شود.

هر ثانیه شورای شهر تبریز برای شهروندان چقدر هزینه دارد؟/ ساخت و سازهای غیرمجاز در تبریز بیداد می‌کند

به گزارش خبرتبریزبه نقل از ، محرم محمدزاده امروز در جلسه شورای شهر تبریز در تذکر میان دستور خود با بیان اینکه هزینه هر ثانیه شورای شهر از طلا گرانبهاتر می‌شود، اظهار داشت: لایحه‌ها در وقت خود بررسی نمی‌شود.

وی افزود: اغلب مصوبات شورای شهر در شهرداری اجرا نمی‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: تراکم فروشی در تبریز ممنوع شده اما از شهروندان علی‌الحساب دریافت می‌کنند و بسیاری با رانت و کار‌های فسادزا جرایم را به حداقل می‌رسانند.

محمدزاده یادآور شد: اهالی روستا‌های الحاقی از دریافت خدمات گلایه‌مند هستند و لازم است وزارت کشور وضعیت آنها را مشخص کند.

وی تصریح کرد: در شورای شهر خواستیم اتوبوسی برای انتقال کارگران از میدان آذربایجان به میدان بسیج ارائه خدمات دهد اما با دلایل مختلف طفره رفتند و امروز اغلب درآمد کارگران برای پول رفت آمد هزینه می‌شود.

محمدزاده گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در نقاط مختلف شهر درحال فعالیت هستند با مجوز ۳ و ۸ طبقه احداث می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز افزود: در مناطق حاشیه‌ای درختان فضای سبز بدون رسیدگی باقی‌مانده و بی‌برگ و بار شده‌اند که لازم است به فضای سبز شهرداری رسیدگی شود.

محمدزاده با بیان اینکه در سال جهش تولید شرکت ایدم که یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدی است مهندسان ایرانی در این شرکت تولید موتور بنز برای اتوبوس‌ها می‌کنند، متذکر شد: از شهرهای دیگر برای خرید این موتورها اقدام شده اما در تبریز اقدامی انجام نشده است.

وی ادامه داد: امروز که شهر با حجم بیکاری روبه رو است، به‌جای خرید اتوبوس‌های دست دوم خارجی به سمت تولید اتوبوس‌های با کیفیت داخلی برویم.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: مسیر تردد شهرک اندیشه از سمت وادی رحمت بسیار پرترافیک  است و ۴۵ دقیقه از وقت شهروندان در این ترافیک تلف می‌کنند. اگر این مشکل در مناطق مرفه بود باز هم وضعیت این‌گونه بود؟

وی گفت: در مناطق کم برخوردار چندین سال نیاز به آسفالت است اما در مناطق مرفه کمتر از نصف روز آسفالت ریخته می‌شود.

محرم محمدزاده در بخش دیگر سخنان خود تاکید کرد: کسبه خیابان سه‌راه امین در جریان اجرای مترو متضرر شده‌‌اند و حال که عملیات تمام شده لازم است، فنس‌ها برداشته شود تا به فعالیت خود بپردازند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به اینکه حقوق و مزایای کارگران شرکت بهره‌بردار مترو هنوز پرداخت نشده است، اضافه کرد: در سال‌های گذشته که مغازه‌های شهرداری به فروش می‌رسید مقدار ناچیزی از پول دریافت شده مابقی باقی‌مانده اما این پول‌ها یک‌دهم پول ارزش امروز مغازه‌ها نیست.

وی یادآور شد: در پل پیشقدم یا طراح کم‌کاری کرده و یا در اجرا این کار انجام شده ، ۲ میلیارد تومان هزینه اصلاح این پل است که از جیب بیت‌المال  هزینه می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه اعضاء کمیسیون عمران برای بازدید از عملیات اجرای بزرگراه ولایت در این منطقه حضور داشت که وقتی شنیدند اعضای شورا برای بازدید می‌آیند، راه‌های دسترسی را با ماشین‌های مختلف عمرانی مسدود کرده بودند.

شکور اکبرنژاد، دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز در تذکر خود  تصریح کرد: در تعرفه عوارض محلی مصوبه‌ای وجود دارد که شهرداری به‌درستی آن را اجرا نمی‌کند و این موجب بدبینی شهروندان شده است