حجت‌الاسلام حسینی گفت: از بدو تولد تا ازدواج با حضرت علی(ع)، از زمان ازدواج تا رحلت پدر بزرگوارشان و از زمان رحلت پیامبر اکرم(ص) تا زمان شهادت ایشان، که هر لحظه از مراحل آکنده از دروسی برای خوب زیستن است.

هر لحظه از زندگی حضرت زهرا(س) درسی برای زندگی است/ انقلاب اسلامی برگرفته از مکتب فاطمی و حسینی است
مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی؛

هر لحظه از زندگی حضرت زهرا(س) درسی برای زندگی است/ انقلاب اسلامی برگرفته از مکتب فاطمی و حسینی است

حجت‌الاسلام حسینی گفت: از بدو تولد تا ازدواج با حضرت علی(ع)، از زمان ازدواج تا رحلت پدر بزرگوارشان و از زمان رحلت پیامبر اکرم(ص) تا زمان شهادت ایشان، که هر لحظه از مراحل آکنده از دروسی برای خوب زیستن است.

به گزارش خبر تبریز به نقل از آناج، حجت الاسلام و المسلمین سید شهاب الدین حسینی شامگاه دیروز در آئین عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) و همایش ۴۰ سالگی انقلاب در جمع مردم بستان آباد ضمن اشاره به شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا(س)، بیان کرد: حضرت فاطمه (س) محور قوس صعود و نزول عالم وجود است، چرا که دامان این شخصیت والای جهان اسلام ظرف تجلی ۱۱ قرآن ناطق است.

وی راه درست دست یابی به مودت اهل بیت(ع) را، همراه سازی اطاعت با محبت خواند و بیان کرد: معرفت به اهل بیت(ع) مسبب محبت به این بزرگواران می شود و اگر این محبت با اطاعت همراه شود، موجب ایجاد مودت به اهل بیت(ع) در روح و جان اشخاص می شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی در ادامه اهل بیت (ع) را هدفی دست یافتنی برای مسلمانان خواند و ابراز کرد: همانگونه که انسان ها برای فراگیری هر حرفه، نیازمند یک استاد هستند، اهل بیت(ع) اساتید جوامع بشری در عالم انسانیت هستند.

وی همچینین حضرت فاطمه زهرا(س) را اسوه ای بر اسوگان عالم خواند و اظهار کرد: در سیره حضرت فاطمه(س) دو عامل دست یافتنی انسانی و اختیار وجود دارد. که جوامع بشری برای اوج گیری در عرصه انسانیت، باید این دو عامل را اسوه و الگوی خود قرار دهند.

حجت‌الاسلام حسینی در ادامه حضرت فاطمه(س) را مظهر و آیینه تمام نمای جمال و جلال پروردگار دانست و افزود: حضرت فاطمه زهرا(س)  معیاری از مودت با حضرت حق بوده که لحظه به لحظه حیات شان مملوء از اسرار و درس های زندگانی و انسانیت است.

وی تصریح کرد: زندگی حضرت فاطمه زهرا(س)، به سه قسمت تقسیم می شود که عبارتند از: از بدو تولد تا ازدواج با حضرت علی(ع)، از زمان ازدواج تا رحلت پدر بزرگوارشان و از زمان رحلت پیامبر اکرم(ص) تا زمان شهادت ایشان، که هر لحظه از این مراحل آکنده از دروسی برای خوب زیستن است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی مشکلات فرهنگی کنونی جامعه را برگرفته از فاصله گیری از محتوای زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) دانست و ابراز کرد: اگر امروز سن ازدواج به بالای ۳۰ سال رسیده است، به این دلیل است که روح زندگی علی(ع) و فاطمه(س) در بطن جامعه جریان ندارد و این فاصله فرهنگی دامن به بروز مشکلاتی می زند.

وی افزود: تشریفات کذایی از نمونه عوامل دخیل در مشکلات فرهنگی هستند، که راهکار حل این مشکلات، بازگشت به زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س)، و تشکیل خانواده هایی مبتنی بر صفا و صمیمیت است.

حجت‌الاسلام حسینی در ادامه بیان کرد: با گذشت ۱۴۰۰ سال از زندگانی پربرکت حضرت فاطمه زهرا(س)، هنوز هم نیازمند ولایت مدارانی مانند حضرت فاطمه زهرا(س) هستیم.

وی در پایان ضمن اشاره به هجوم بی وقفه استکبارگران به انقلاب اسلامی عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایرانیان، انقلابی برگرفته از مکتب فاطمی و حسینی است، به واقع این انقلاب حلقه اتصال بین نهضت عاشورا و مهدویت است، و، علی رغم شهادت صد ها نفر در طول چهل سال عمر عزتمند انقلاب اسلامی، در عصر حاضر نیازمند سینه‌ سپرانی مانند حضرت فاطمه(س) برای حفظ این حلقه از بیگانگان هستیم.