خبرتبریز : وزیر ورزش و جوانان گفت: مبارزه با فساد، ظلم ستیزی، عدالت و برابری رویکرد دولت سیزدهم بوده و بر این اساس دولت تلاش می کند تا با مهار تورم، رفاه و آسایش عمومی را بالا برده و در جامعه امیدآفرینی کند.

وزیر ورزش در هریس:برنامه های تازه ای برای جوانان آماده کرده ایم
خبرتبریز : وزیر ورزش و جوانان گفت: مبارزه با فساد، ظلم ستیزی، عدالت و برابری رویکرد دولت سیزدهم بوده و بر این اساس دولت تلاش می کند تا با مهار تورم، رفاه و آسایش عمومی را بالا برده و در جامعه امیدآفرینی کند.

به گزارش خبرتبریز به نقل از ایرنا، حمید سجادی روز پنجشنبه در سفر به شهرستان هریس در جلسه ای که با مسئولان این شهرستان داشت، در مورد فعالیت های این وزارتخانه در حوزه جوانان خاطر نشان کرد: گزارش هایی در خصوص برنامه های مربوط به جوانان آماده شده و به زودی به آگاهی عموم خواهد رسید.

وی گفت:در ابتدای کار وزارتخانه سه هزار و ۵۰۰ سازمان مردم نهاد داشتیم، در حال حاضر و در کمترین زمان ممکن این تعداد به پنج هزار سمن افزایش پیدا کرده است.
سجادی افزود: آذربایجان شرقی ۶ سال است که در حوزه جوانان رتبه برتر کشور را به دست می آورد و در کل ۳۰۰ سمن در این استان فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: این استان مدال آور المپیکی دارد و برخی شهرهای این استان قطب ورزش کشور در برخی رشته ها هستند، تور دوچرخه سواری ایران- آذربایجان نیز شهرت جهانی دارد و تیم های فوتبال آن بیش از نیم قرن سابقه دارد و افتخار ورزش ایران هستند.

سجادی در مورد عملکرد دولت در حوزه اشتغال اظهار کرد: احیای برخی از ورزش ها می تواند اشتغال آفرین باشد که رئیس جمهور بر آن تاکید دارند و هر استاندار نیز وظیفه دارد به موضوع اشتغال اهمیت دهد.

وی همچنین از مهارت آموزی ۱۲۰ هزار سرباز وظیفه خبرداد و گفت: این تعداد در یک سال گذشته به ۲۰۰ هزار نفر رسید.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ۲۸ هزار مکان ورزشی در کشور داریم که تعداد هشت هزار از این اماکن دولتی است و افراد مَشغول در آن شاغل محسوب می شوند، اگر جوانان مهارت ورزشی یاد بگیرند می توانند در خود ورزش شاغل شوند.

سجادی افزود: ۲۳۵ رشته ورزشی در کشور داریم که به این تعداد قانع نیستیم و باید خود را به استاندارد دنیا برسانیم و هر ورزشی که در دنیا دنبال می شود را به کشور بیاوریم.
وی در مورد ورزش بانوان نیز گفت: در گذشته بانوان در ۳۰ رشته فعالیت داشتند اما خوشبختانه این تعداد به بیش از ۵۰ رشته ورزشی رسیده است.

وزیر ورزش و جوانان به عنوان نماینده رئیس جمهور به شهرستان هریس سفر کرده و از محور جاده اهر – هریس، سد هرزه ورز هریس بازدید کرده و با تنی چند از خانواده های شهدا دیدار کرد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رییسی در قالب پنجمین سفر از دور دوم سفرهای استانی به آذربایجان شرقی سفر کرده است و برای این سفر ۲۲۰هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات برای استان پیش بینی شده است.

از مجموع اعتبارات۱۹ هزار و ۳۷۳ میلیارد تومانی سفر اول رئیس جمهور به آذربایجان شرقی تاکنون هشت هزار میلیارد تومان اختصاص یافته و برخی از مگاپروژه های استان که در سال های گذشته متوقف شده بود با تزریق اعتبارات از محل منابع سفر استانی فعال شده و در حال پیشرفت است

میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه ها ۶۲ درصد است.

تعهد استان برای اجرای پروژه‌ها در سال اول تعداد ۲۷ پروژه بود که در این راستا برای ۱۲ پروژه تخصیص ۱۰۰ و بیشتر از ۱۰۰ درصدی محقق شده و عملیات ۱۵ پروژه نیز به اتمام رسیده است.

در سفر اول رئیس جمهور به آذربایجان شرقی ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولیدی و خدماتی در چهار بخش گردشگری، صنعت، کشاورزی و پارک علم و فناوری در نظر گرفته و مقرر شد طی ۲ سال پرداخت شود که ۶ هزار میلیارد تومان مربوط به سال اول به صورت کامل پرداخت شده است.