خبر تبریز :دبیر پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز گفت: هنرمندان علاقمند به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا پایان اردیبهشت به این جشنواره ارسال کنند.

پایان اردیبهشت آخرین مهلت شرکت در پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز است
خبر تبریز :دبیر پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز گفت: هنرمندان علاقمند به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا پایان اردیبهشت به این جشنواره ارسال کنند.
آقای امینی گفت: علاقمندان می‌توانند آثار خود را به نشانی دبیرخانه جشنواره فیلم تبریز واقع در تبریز اول سربالایی ولی عصر، جنب پارک باغلارباغی، مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن با کد پستی ۵۱۵۶۹۸۷۴۱۷ ارسال کنند.

پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی انجمن سینماگران استان و انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر تبریز، خانه سینمای مستند تبریز و انجمن پویانمایی استان به منظور ترغیب و تشویق هنرمندان سینما و در راستای تداوم اهداف ۱۴ دوره از همایش‌ها و جشنواره ­های فیلم (سیب و تبریز) برگزار می‌شود.

این جشنواره بر ضرورت گسترش تولید فیلم مبتنی بر تجربه، اندیشه و خلاقیت و نیز تشویق فیلم‌سازان جوان و ایجاد انگیزه مضاعف برای فعالیت‌های هنری تاکید دارد.

امینی ارزش نهادن به جایگاه هنر هفتم و گسترش فعالیت‌های سینمایی در استان، تاکید بر ضرورت تولید فیلم و ترغیب فیلم‌سازان استان به ساخت فیلم، شناسایی استعداد‌ها و ظرفیت‌های سینماگران استان، ایجاد فضای پویا و با نشاط در میان جوانان و اهالی سینما، کمک به ارتقای سطح فنی و کیفی تولیدات فیلم‌سازان از طریق ارزیابی کارشناسی آثار و ایجاد کارگاه‌های آموزش سینما، مردمی نمودن هنرهفتم و ترغیب عامه به ارتقای سواد بصری و هنری و معرفی قدمت تاریخی و فرهنگی آذربایجان را از جمله اهداف این جشنواره اعلام کرد.

موضوع فیلم‌های این جشنواره «آزاد» بوده و در قالب‌های «داستانی»، «مستند»، «پویانمایی»، «تجربی» و «نماهنگ» است.

بخش اصلی این جشنواره شامل مسابقه فیلم‌های کوتاه با موضوع آزاد (مختص فیلمسازان آذربایجان شرقی)، بخش جنبی آن اکران فیلم‌های بلند سینمایی تولید شده توسط هنرمندان سینمای استان و بخش ویژه مربوط به بهترین نماهنگی است که به موضوعات زیر در این جشنواره نگاهی موثر و هنرمندانه دارد.

تولید، پشتیبانی، مانع زدایی‌ها – ایثار و شهادت – دفاع مقدس – عفاف و حجاب – نماز و نیایش – محیط زیست – آسیب‌های اجتماعی – نماهنگ و بحران کرونا (فاصله گذاری اجتماعی، رعایت نکات بهداشتی و دشواری‌های پرستاران و کادر درمان) از موضوعات این جشنواره است.