خبر تبریز :نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: کرونا با استفاده از طرح ملی نشانی مکان محور (GNAF) و رصد بیماری از خانه قابل کنترل است.

کرونا با استفاده از جی نف قابل کنترل است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: کرونا با استفاده از طرح ملی نشانی مکان محور (GNAF) و رصد بیماری از خانه قابل کنترل است.

به گزارش خبرتبریز:مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه کارگروه راهبرد‌های توسعه و راه اندازی زیرساخت‌های اطلاعات مکانی در تبریز خواستار تعیین یک تیمی از سوی استانداری آذربایجان شرقی برای اجرای برنامه جی نف به منظور کنترل کرونا در محلات این شهر شد.

او افزود: اگر شهرداری و اداره پست کد منطقه و حدنگار (کاداستر) را به ما ارایه دهد اجازه نمی‌دهیم کار بیمار کرونایی به بیمارستان بکشد و در همان محلات درمان می‌کنیم.

او با اشاره به ارایه طرحی برای کنترل شیوع ویروس کرونا در جامعه اظهار کرد: برای کنترل ویروس کرونا طرحی به وزیر بهداشت دادم که تا کنون اجرا نشده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر رسیدگی به وضعیت بیماران، گفت: باهمکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز در نظر گرفتیم یک قسمت از شهر تبریز شامل محلات آخمقیه و اندیشه را به عنوان پایلوت بدهند تا بیماری را کنترل کنیم.

پزشکیان با انتقاد از دو دهه راکد ماندن طرح جی نف (پایگاه ملی نشانی مکان محور) خاطرنشان کرد: پایگاه ملی نشانی مکان محور (GNAF) در واقع پروژه‌ای با هدف تدوین و پیاده سازی یک استاندارد ملی برای نشانی که هدف اصلی آن تولید نشانی استاندارد و یکتا برای تمامی مکان‌های مسکونی و تجاری در نقاط شهری و روستایی کشور می‌باشد.

اوخاطرنشان کرد: در این راستا، اطلاعات نشانی موجود در پایگاه نشانی و کدپستی کشور، پس از استانداردسازی به نقشه‌های رقومی و قسمت بندی شده متصل و پایگاه نشانی استاندارد مکان محور تشکیل می‌شود و با تشکیل پایگاه مذکور، سرویس‌های نشانی مکان محور تولید و به منظور خدمت رسانی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

او با بیان اینکه اجرای هر کاری و اخذ تصمیم برای عملی منوط به داشتن اطلاعات و داده‌های صحیح است افزود: علت حل نشدن مشکلات کشور تاکنون این است که اطلاعات درست نوشته نمی‌شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ایجاد پایگاه متمرکز و یکپارچه از نشانی‌های استاندارد کشور، ایجاد امکان اعتبارسنجی نشانی از طریق داده‌های قابل اطمینان موجود در پایگاه، افزایش دقت و سرعت در جستجوی نشانی، بهبود فضای کسب و کار‌های نوین مبتنی بر اطلاعات مکانی و افزایش کارایی و اثربخشی سازمان‌های امداد رسان در حوزه مدیریت بحران را از جمله اجرای کامل جی نف در کشور اعلام کرد.

پزشکیان با بیان اینکه فساد در کشور به خاطر نبود اطلاعات درست از افراد و مکان‌ها است، گفت: اگر جی نف اجرا شود، خیلی از مسایل از جمله فرار از مالیات، زمین خواری و پولشویی و فساد نیز حل می‌شود.

انتهای پیام/