خبرتبریز: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: تعداد ۱۶ نفر از مصدومان حادثه زلزله دیشب شهرستان خوی به مراکز درمانی و بیمارستانی آذربایجان شرقی منتقل شدند.

۱۶ نفر از مصدومان زلزله خوی به آذربایجان شرقی منتقل شدند

خبرتبریز: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: تعداد ۱۶ نفر از مصدومان حادثه زلزله دیشب شهرستان خوی به مراکز درمانی و بیمارستانی آذربایجان شرقی منتقل شدند.

امیر عزیزی بهروز روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: این تعداد از مصدومان زلزله شهرستان خوی هم اکنون در بیمارستان ارتش جمهوری اسلامی ایران در تبریز و مراکز درمانی شهرستان های مرند و شبستر بستری شده و به دلیل ترومای شدید در بخش های مراقبت های ویژه به سر می برند.

وی با بیان اینکه هم اکنون تمامی بیمارستان های آذربایجان شرقی در حالت آماده باش کامل به سر می برند، اظهار داشت: امکانات و تمهیدات لازم و کافی برای پذیرش تعداد بیشتر مصدومان این حادثه طبیعی در تمامی مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تبریز اتخاذ شده است.

عزیزی بهروز ادامه داد: دیشب و بلافاصله پس از وقوع زلزله در خوی تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی و بهداشتی آذربایجان شرقی به خصوص در شهرهای تبریز، شبستر و مرند به حالت آماده باش درآمد تا در موقع ضرورت برای ارایه خدمات به مصدومان آمدگی لازم را داشته باشنند.

وی با بیان اینکه در اولین گام یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز به همراه تیم کامل امدادی و پزشکی به شهرستان خوی اعزام شد، افزود: بر همین اساس مقاران ساعات صبح امروز نیز سه دستگاه آمبولانس توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز به منطقه زلزله زده اعزام شد.

عزیزی بهروز همچنین از اتخاذ تدابیر لازم برای بازگشت و انتقال دانشجویان علوم پزشکی خوی به آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: در این زمینه بلافاصله معاونت امور دانشجوئی دانشگاه اقدام به انتقال تمامی دانشجویان اهل و ساکن آذربایجان شرقی به تبریز کرد.

به گفته وی عملیات انتقال دانشجویان به شهرستان های محل اقامت خود از امروز شروع شده است.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۹ و ۴۴ دقیقه شنبه شب شهر خوی در شمال آذربایجان‌غربی را لرزاند که این زمین لرزه در مناطق زیادی از استان های آذربایجان غربی و شرقی احساس و باعث نگرانی مردم شد.