خبرتبریز:۲ پروژه شرکت برق منطقه ای آذربایجان در استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل همزمان با هفته دوازدهم پویش سراسری وزارت نیرو در قالب پویش #هرهفته - الف- ب- ایران ، بهره برداری شد.

۲ پروژه شرکت برق منطقه ای آذربایجان بهره برداری شد

خبرتبریز:۲ پروژه شرکت برق منطقه ای آذربایجان در استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل همزمان با هفته دوازدهم پویش سراسری وزارت نیرو در قالب پویش #هرهفته – الف- ب- ایران ، بهره برداری شد.

افشین روشن میلانی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان روز چهارشنبه در گفتگویی مجموع اعتبار هزینه شده به این ۲ پروژه را افزون بر ۳۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: پروژه های شرکت برق منطقه ای آذربایجان شامل فاز اول پست ۲۳۰.۶۳ کیلوولت خلخال در استان اردبیل با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان و نیروگاه مقیاس کوچک ۱۵ مگاواتی “شرکت پلی نار” تبریز می باشد که این نیروگاه در عرض ۲ سال با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی احداث و به مرحله بهره‌برداری رسیده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان ظرفیت فاز اول پست ۲۳۰ کیلوولت خلخال را ۱۲۵ مگاولت آمپر اعلام کرد و هدف از احداث این پست مهم در جنوب استان اردبیل را تقویت شبکه انتقال و فوق توزیع، کاهش خاموشی ها، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و ایجاد زیرساخت توسعه به منظور پاسخگویی به متقاضیان جدید صنعتی و کشاورزی منطقه به ویژه شهرستان خلخال عنوان کرد.

میلانی همچنین ظرفیت اسمی نیروگاه مقیاس کوچک پلی نار تبریز (بخش خصوصی) را نیز شامل ۱۳ مولد ۱.۲ مگاواتی در مجموع ۱۵.۶ مگاوات اعلام کرد و گفت: این نیروگاه موجب بهبود کیفیت توان و کاهش تلفات انرژی برق در غرب کلانشهر تبریز خواهد شد.
وی اظهار داشت که این پروژه‌ها، موجب اشتغال ده‌ها نفر به صورت مستقیم خواهد بود و نقش موثری در توسعه زیرساخت‌های مشاغل بخش های صنعت، کشاورزی ، خدمات و رونق تولید در منطقه دارند.

امروز ​۲۴ پروژه صنعت آب و برق با اعتبار ۹۰۲.۸ میلیارد تومان در هشت استان کشور با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو در قالب دوازدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، به بهره‌برداری رسید.